nauczyciele podwyżki pensji

Dodatkowe pieniądze mają trafić do emerytów. Mowa nawet o 4 tysiącach złotych rocznie. Jednak aby tak się stało, w życie musi wejść nowy pomysł Donalda Tuska. Projekt ustawy jest już w Sejmie. Oto szczegóły.

Emeryci mogą uzyskać dodatkowe środki

Zbliżają się wybory zatem liderzy poszczególnych partii coraz częściej przedstawiają nowe obietnice. Szef Koalicji Obywatelskiej Donald Tusk obiecał rozwiązanie, dzięki któremu emeryci mogliby liczyć co miesiąc na wyższe niż teraz świadczenia.

Warunek jest jeden. W życie musiałby wejść projekt ustawy, który dotyczy podwyższenia kwoty wolnej od podatku z obecnych 30 tys. zł do 60 tys. zł. Co ciekawe, taki dokument już znalazł się w Sejmie.

Jak wyliczyli dziennikarze, gdyby jego zapisy zaczęły obowiązywać, to dużo więcej emerytów niż obecnie byłoby zwolnionych z PIT. Przykładowo od emerytur do 5 tys. zł brutto odprowadzana byłaby tylko składka zdrowotna rzędu 9%.

Seniorzy, którzy pobierają obecnie świadczenie bliskie 5 tys. zł brutto, otrzymaliby dodatkowo na konto niecałe 4 tys. zł w skali roku. Niewątpliwie to spore pieniądze.

W przypadku średniej emerytury, która to wynosi około 2,7 tys. zł, emeryci zaoszczędziliby 24 zł miesięcznie. Nie dużo? Jednak w skali roku to już 300 zł. A jak wiadomo dla seniorów liczy się każdy przysłowiowy grosz.

Co sądzicie o taki pomyśle Donalda Tuska? Myślicie, że to dobre rozwiązanie, które podniesie poziom życia polskich emerytów?

źródło: Super Express

Zobacz również: