Marit Bjoergen
foto: YouTube

W środę, 17 maja w wyniku tragicznego wypadku zginął mąż Justyny Kowalczyk. Kacper Tekieli miał zaledwie 38 lat. Do śmierci wybitnego alpinisty odniosło się już wiele osób. Teraz głos zabrała dawna rywalka naszej biegaczki. Marit Bjoergen skierowała swoje słowa bezpośrednio do Polki.

Marit Bjoergen była wielką rywalką Justyny Kowalczyk

Osobę Marit Bjoergen zna chyba większość Polaków, a już na pewno wszyscy fani biegów narciarskich. Norweżka przez lata rywalizowała z naszą Justyną. Cały sportowy świat pasjonował się zaciętą walką dwóch wielkich sportsmenek.

Warto przypomnieć, że między zawodniczkami nigdy nie było jakiejś szczególnej sympatii. Mało tego Polka niejednokrotnie zarzucała Marit Bjoergen, iż ta stosuje leki na astmę, które poprawiają jej sportowe wyniki.

Tymczasem Marit Bjoergen zabrała głos po niewyobrażalnej tragedii, jaka dotknęła naszą mistrzynię. Utytułowana Norweżka złożyła swojej dawnej rywalce kondolencje z okazji śmierci męża.

Dodajmy, że Skandynawka zrobiła to za pośrednictwem norweskiego dziennika „Dagbladet”. W emocjonalnych słowach zwróciła się bezpośrednio do naszej rodaczki. „To bardzo smutna wiadomość do odebrania. Justynie i jej rodzinie składam najszczersze kondolencje w żalu i stracie” – powiedziała Marit Bjoergen.

Justyna Kowalczyk publikuje kolejny wpis

Pogrążona w żałobie Justyna Kowalczyk opublikowała w mediach społecznosciowych kolejny wpis, w którym odniosła się do śmierci męża. Kobieta udostępniła na swoim profilu na Facebooku ostatnie zdjęcie Kacpra Tekieliego.

Z opisu do fotografii wyniku, że zdjęcie zostało zrobione 17 maja na szczycie Jungfrau, na wysokości ponad 4100 metrów. Justyna Kowalczyk zacytowała w nim fragment wymiany wiadomości z mężem.
„PIK. Kocham Was Kotki.
My Ciebie bardziej mój Kochany. Brawo.
Dobranoc mój cudowny Kacperku” – przeczytamy.

źródło: Sportowe Fakty

Zobacz również: