M jak Miłość
foto: YouTube

Niewątpliwie „M jak miłość”  to jeden z najpopularniejszych seriali w naszym kraju. Wielbiciele produkcji często zastanawiali się, jakie wynagrodzenie otrzymują aktorzy tego hitu TVP. Dziennikarze jednego z portali dotarli do informacji na temat stawek za dzień niektórych z gwiazd. Prawdopodobnie będziecie w niemałym szoku, gdy przeczytacie, ile zarabiają Anna Mucha czy Katarzyna Cichopek.

„M jak miłość” jest emitowany od ponad dwudziestu lat

Serial TVP pojawia się na naszych ekranach od ponad 20 lat. Dzięki serialowi wielu początkujących aktorów zaistniało w polskim show-biznesie. Dziś są prawdziwymi gwiazdami, chociaż kilkanaście lat temu byli nikomu nieznanymi osobami.

Okazuje się, że „M jak miłość” pozwala występującym w nim aktorom nie martwić się o stały dopływ gotówki. Warto jednak podkreślić, iż to ile pieniędzy otrzymują zależy od ich popularności i, co naturalne, od ilości przepracowanych godzin.

Przypomnijmy, że jakiś czas temu, były już aktor „M jak miłość”, Kacper Kuszewski, narzekał na wysokość zarobków. Wcielający się w serialu w rolę Marka artysta utyskiwał, że za pracę na planie kultowej telenoweli zarabiał „jedynie” 5 tysięcy złotych miesięcznie.

„Czy to waszym zdaniem są zarobki na poziomie gwiazdy? 5 tysięcy miesięcznie? I to jest brutto, czyli odliczcie podatek, prowizję agencji. No, to są takie kwoty” – wyjaśniał wtedy Kacper Kuszewski.

Zatem czy inni pracujący przy produkcji TVP artyści też mają powody do narzekań? Na jakie stawki mogą liczyć pozostali aktorzy występujący w „M jak miłość”?

Dziennikarze podali, iż jedną z najbardziej docenianych finasowo gwiazd na planie serialu jest Anna Mucha. Celebrytka za jeden dzień zdjęciowy ma otrzymywać nawet 8 tysięcy złotych.

Jeśli weźmiemy pod uwagę, iż Mucha pracuje przy „M jak miłość” kilkanaście dni w miesiącu, okazuje się, że na jej konto wpływa ponad 100 tysięcy złotych.

„Według naszych ustaleń teraz będzie pojawiała się na planie 15 dni, co, jak łatwo wyliczyć, daje 120 tysięcy złotych. To z pewnością jedna z najwyższych pensji w serialu” – stwierdzili przedstawiciele mediów.

Drugą najhojniej opłacaną osobą jest Katarzyna Cichopek. Serialowa Kinga także może liczyć na spore pieniądze. W jej wypadku to 6 tysięcy złotych za każdy dzień spędzony na planie.

Na koniec trzeba jednak podkreślić, iż kwoty uposażenia nie są stałe. Wszystko zależy od aktualnej popularności. Jeśli ktoś jest „na fali”, może zarabiać naprawdę spore pieniądze.

źródło: Pomponik

Zobacz również: