nie żyje dziecko

Zaskakujące wieści napłynęly z Rosji. Nie żyje tamtejszy wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Piotr Kuczerenko zmarł w wieku zaledwie 47 lat. Okoliczności jego zgonu są dość tajemnicze.

Nie żyje wysoki rangą rosyjski polityk

O śmierci polityka poinformowała służba prasowa rosyjskiego Ministerstwa Edukacji i Nauki. Na stronie internetowej resortu możemy przeczytać, iż Piotr Kuczerenko niespodziewanie zmarł podczas powrotu z podróży służbowej na Kubę. Co ciekawe, nie podano oficjalnej przyczyny zgonu.

„Sekretarz stanu – wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Federacji Rosyjskiej Piotr Aleksandrowicz Kuczerenko zmarł 20 maja” – brzmi zwięzły komunikat rosyjskiego MEN-u.

Nieco więcej informacji na temat zgonu polityka ujawnili dziennikarze. Chociaż oni również nie ujawnili, dlaczego zaledwie 47-letni polityk nie żyje.

„Kuczerenko miał zachorować na pokładzie samolotu, którym rosyjska delegacja wracała z podróży służbowej na Kubę. Samolot wylądował w mieście Mineralne Wody, gdzie lekarze próbowali udzielić pomocy wiceministrowi. Jego życia nie udało się uratować” – przekazała kremlowska agencja informacyjna TASS.

Z kolei rzecznik prasowy resortu zdrowia Kraju Stawropolskiego podał, iż jeden z pasażerów (przyp. red. Piotr Kuczerenko) zachorował na pokładzie samolotu lecącego z Hawany do Moskwy. W związku z tym, kapitan maszyny podjął decyzję o awaryjnym lądowaniu na lotnisku Mineralne Wody.

„Na prośbę załogi zespół pogotowia ratunkowego został natychmiast wysłany na lotnisko. Lekarze weszli na pokład samolotu natychmiast po wylądowaniu i rozpoczęli reanimację. Medycy zrobili wszystko, co możliwe, aby uratować pacjenta, ale niestety zmarł” – głosi oficjalny raport.

Niewątpliwie fakt, iż nie żyje tak młody człowiek, budzi wątpliwości. Zwłaszcza jeśli chodzi o przedstawiciela rosyjskiej elity. Co ciekawe, zmarły minister sprawował swoją funkcję od 30 marca 2020 roku.

źródło: Wirtualna Polska

Zobacz również: