Edyta Wojtczak
foto: YouTube

Niewątpliwie Edyta Wojtczak była wielką gwiazdą TVP w czasach PRL- u. Fanów 87-letniej dziś prezenterki zasmuci fakt, który ujrzał światło dzienne po latach. Otóż pracującą prawie przez 40 lat w Telewizji Publicznej kobietę, spotkało coś naprawdę przykrego.

Edyta Wojtczak niespodziewanie została zwolniona z pracy

Przypomnijmy, iż Edyta Wojtczak była spikerką w Telewizji Publicznej przez prawie 40 lat. Kobieta zaczynała od zapowiadania programów w TVP. Nieco później współprowadziła różne programy telewizyjne, a nawet pracowała jako konferansjerka. Dodajmy, że dziennikarka stworzyła niezapomnianą parę z Janem Suzinem.

Niestety z dnia na dzień prezenterka straciła posadę. Co ciekawe, dopiero po latach okazało się, jaka była prawdziwa przyczyna zwolnienia 87-letniej dziś gwiazdy.

Tuż po odejściu z TVP Edyta Wojtczak twierdziła, że sama podjęła decyzję o zakończeniu współpracy z Telewizją Publiczną. Dopiero później prawda wyszła na jaw.

Po latach Edyta Wojtczak wyjawiła, że została zwolniona z TVP. Powodem miało być wzięcie przez nią udziału w reklamie proszku do prania. Gdy tylko gwiazda zareklamowała proszek, szefostwo natychmiast postanowiło zakończyć z nią współpracę.

Warto wspomnieć, iż według wielu osób, udział w reklamie proszku do prania był jedynie pretekstem do zwolnienia Edyty Wojtczak. Widzowie spekulowali, iż celowo zwalniano z Telewizji Publicznej gwiazdy, które kojarzyły się z czasem PRL-u.

„Właśnie na intymność swoich kontaktów z widzami stawiała telewizja w czasie, gdy zaczęłam w niej pracować. Pasowałam do takiego wizerunku telewizji. Potem przestałam być potrzebna” – stwierdziła w jednym z wywiadów Edyta Wojtczak.

87-letnia prezenterka zdradziła, że bardzo boleśnie przeżyła rozstanie ze szklanym ekranem. Edyta Wojtczak lubiła bowiem bardzo swoją pracę.

Czym dziś zajmuje się była gwiazda TVP?

W tej chwili Edyta Wojtczak przebywa na zasłużonej emeryturze. Teraz w końcu ma czas dla rodziny i znajomych. Aczkolwiek jak przyznała, czasem pojawia się tęsknota za widzami.

„Wreszcie mam czas, by zająć się sobą, przyjaciółmi, rodziną. Tęsknię za telewizją. Najsilniej wtedy, gdy idę ulicą i widzę ludzi uśmiechających się do mnie z sympatią i pozdrawiających mnie serdecznie” – podkreśliła Edyta Wojtczak jakiś czas temu.

Na koniec warto zauważyć, iż obecnie Edyta Wojtczak nie udziela wywiadów na swój temat. Kobieta wiedzie skromne życie, jednak nie narzeka na brak pieniędzy.

źródło: Pomponik

Zobacz również: