Bruce Willis
foto: YouTube

Fatalne wieści na temat stanu zdrowia Bruce’a Willisa przekazała jego żona. Przypomnijmy, że aktor od kilkunastu miesięcy zmaga się z postępującą formą demencji, nazywaną otępieniem czołowo-skroniowym.

Bruce Willis jest otoczony bliskimi

W ubiegłym roku w mediach pojawiła się smutna wiadomość. Legenda światowego kina – Bruce Willis popadł w poważne kłopoty zdrowotne. Gwiazdor miał m.in. ogromne problemy z zapamiętywaniem kwestii oraz odgrywaniem ról w filmach. Z tego powodu gwiazdor zakończył karierę aktorską.

Jakiś czas później wyszło na jaw, iż Bruce Willis zmaga się z pewną formą demencji, nazywaną otępieniem czołowo-skroniowym.

Niedawno żona aktora zabrała głos w sprawie tego, jak obecnie wygląda codzienność rodziny Bruce’a Willisa. Emma Heming opublikowała na Instagramie krótki opis tego, co sama przechodzi, opiekując się chorym mężem. W swojej wypowiedzi nawiązała do pewnego filmu, który porusza temat demencji.

„Max opowiada historię walki swojej matki Kathy z demencją, jednocześnie robiąc wszytko, by jej pomóc. Jego miłość do matki jest niezwykle silna. Jego motywacja do poszukiwania najlepszych ekspertów w dziedzinie zdrowia jest inspirująca, a do tego jest tak łaskawy, aby podzielić się informacjami, które są prawdziwym błogosławieństwem” – rozpoczęła żona Bruce’a Willisa.

„Kiedy żyjesz w świecie demencji, wiesz, że możliwości są niewielkie. Ale niektórzy nie będą leżeć bezczynnie. To jest sposób na dokonywanie zmian i byłam świadkiem tego piękna ostatniej nocy” – dodała kobieta.

Należy zaznaczyć, że pod postem pojawiło się mnóstwo pozytywnych komentarzy. „Dziękuję za wszystko, co robisz, aby pomóc nam lepiej zrozumieć, jak radzić sobie z ukochaną osobą z demencją” – napisała jedna z internautek.

źródło: Pomponik

Zobacz również: