Wiadomości TVP Danuta Holecka
foto: YouTube

„Wiadomości” TVP czekają potężne zmiany. Rzekomo nie wszyscy mają być z nich zadowoleni. Jedną z osób, które niezbyt cieszą się z nowych posunięć, ma być Danuta Holecka. Oto szczegóły.

TVP wprowadza modyfikacje w popularnym serwisie informacyjnym

Jak dobrze wiemy, niedawno zmienił się szef TAI. Po opublikowaniu artykułu na jednym ze znanych serwisów informacyjnych, Jarosław Olechowski został usunięty z zajmowanego stanowiska. Podobno mężczyzna miał napisać donos na prezesa TVP, który trafił do najważniejszych polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Od jakiegoś czasu funkcję szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej piastuje Michał Adamczyk. Dziennikarz był dotychczas prezenterem „Wiadomości” TVP.

Teraz w mediach pojawiła się informacja, iż „Wiadomości” czekają potężne zmiany. Po pierwsze, do zespołu dołączą nowe osoby. Po drugie, zmieniona ma być polityczna narracja. „Mamy nowe wytyczne” – stwierdził anonimowo jeden z reporterów TVP.

Głównym autorem zmian ma być Marcin Tulicki – wiceszef „Wiadomości” TVP. Mężczyzna jest znany m.in. z materiałów szkalujących Donalda Tuska.

Drugą osobą, która ma być odpowiedzialna za wprowadzanie zmian jest nowo powołany wicedyrektor Centrum Informacji TVP Samuel Pereira. „Rozdają teraz karty w redakcji flagowego programu” – stwierdziły media.

„Mamy nowe wytyczne. Wynika z nich, że polityka ma być cały czas obecna w materiałach, kursu i tempa w tym zakresie nie zwalniamy ani trochę, ale te tematy mają być podawane widzowi w bardziej przystępny i mniej łopatologiczny sposób. O tym rozmawiamy na codziennych kolegiach” – przyznała osoba pracująca przy serwisie informacyjnym.

W kontekście zmian pojawiają się takie hasła jak „trzymanie równowagi między różnymi frakcjami na prawicy” oraz „niewdawanie się w polityczne gierki”. 

„Matyszkowicz (przyp. red. Mateusz Matyszkowicz, obecny prezes TVP) kategorycznie zakazał nawiązywania bliższych relacji z politykami” – dodał informator.

Modyfikacje nie przypadły do gustu Danucie Holeckiej

Co ciekawe, niektóre osoby są mocno niezadowolone ze zmian. Jedną z nich jest Danuta Holecka, która jest szefową „Wiadomości”. Wcześniej dziennikarka rzadko zjawiała się w redakcji, natomiast teraz musi uczestniczyć w codziennych kolegiach.

Ponadto, do flagowego programu TVP dołączy kilka nowych osób. Mowa o szefie audycji „Alarm” Przemysławie Wenerskim oraz związanym z radiową Trójką Bartłomieju Graczaku.

To nie wszystko. „Nowością jest wysyłanie reporterów, by ci przygotowywali relacje na terenie całego kraju (wcześniej korzystano z materiałów nadesłanych z oddziałów regionalnych), a także tzw. stand-upy – kończenie relacji pokazaniem dziennikarza, podsumowującego i komentującego swój materiał. Mają one 'zdynamizować materiały i zwiększyć ich wiarygodność’ ” – przeczytamy na stronie znanego portalu branżowego.

źródło: Onet

Zobacz również: