Kamil Stoch
foto: YouTube

Z pewnością Kamil Stoch to jeden z najlepszych skoczków narciarskich w historii tej dysypliny. Mimo odniesionych sukcesów Kamil Stoch ciągle pozostał tym samym wrażliwym człowiekiem, co na początku kariery. Świadczy o tym jedna z jego najnowszych wypowiedzi. Bez dwóch zdań to, co powiedział trzykrotny mistrz olimpijski, wzruszy wielu z nas. 

Kamil Stoch odniósł się do dramatu w rodzinie Dawida Kubackiego

Tuż przed swoimi 36. urodzinami zawodnik udzielił wywiadu znanemu portalowi poświęconemu skokom narciarskim. W swojej wypowiedzi Kamil Stoch odniósł się m.in. do sytuacji, w jakiej znalazła się rodzina Dawida Kubackiego.

Podopieczny Thomasa Thurnbichlera nie krył, że dramat kolegi z reprezentacji bardzo go poruszył. Pod wpływem zaistniałej sytuacji Kamil Stoch wręcz przewartościował swoje życie.

Skoczek narciarski podkreślił, iż niezwykle cieszy się, że Dawid Kubacki wrócił do zespołu i może razem z całą ekipą przygotowywać się do nowego sezonu.

„Ta sytuacja bardzo mnie dotknęła… Całkowicie przewartościowałem swoje życie i cele. Teraz staram się cieszyć każdym dniem i każdą chwilą. Wszystkim, co mam i tym, że w ogóle mogę marzyć o celach sportowych. Super, że Dawid jest z nami i tak to wszystko się ułożyło. Cieszę się, że… żyjemy. To jest najważniejsze, że mamy wszystko w swoich rękach” – przyznał Kamil Stoch.

Co dalej z karierą Polaka?

W czasie rozmowy z dziennikarzami, Kamil Stoch był pełen optymizmu. Zawodnik wyjawił nawet, że w poprzednim seoznie nie wykorzystał całego potencjału i ciągle stać go na wiele więcej.

„Był czas na posezonowe refleksje, wyciągnęliśmy wnioski. Co można było zrobić lepiej? W którym momencie? Mamy plany na przyszłość. Nie będą to wielkie modyfikacje, nie będziemy skakać tyłem (śmiech). Chodzi o drobne korekty w technice. Wiem, na czym powinienem się bardziej skupić. Jest kilka detali, które ułatwią mi skakanie” – wyjaśnił 35-letni sportowiec.

„Podtrzymuję to, co mówiłem na koniec sezonu. Czuję, że nie uwolniłem całego potencjału. Czułem, że stać mnie na dużo lepsze skakanie, co potwierdzałem na treningach. Z takim nastawieniem będę trenował i przygotowywał się do kolejnego sezonu” – podsumował Kamil Stoch.

źródło: Interia

Zobacz również: