Bałtyk

Szokujący incydent miał miejsce w jednym z polskich miast. Trudno uwierzyć w to, w jaki sposób zachowała się matka 3-letniego dziecka.

Matka zostawiła 3-letnią córeczkę w nagrzanym samochodzie

Do skandalicznego zdarzenia doszło w miniony weekend (20-21 maja) w Płońsku w województwie mazowieckim. Chodzi o karygodne zachowanie matki 3-latki. Krótko mówiąc nie mieści się w głowie, że tak mogła postąpić dorosła osoba.

Płońska policja otrzymała zgłoszenie o małej dziewczynce, która znajdowała się wewnątrz rozgrzanego samochodu. Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce, dziecko nie dawało oznak życia.

Mundurowi natychmiast wybili szybę w aucie. Udało im się uwolnić 3-latkę. Pozostawiona przez matkę dziewczynka w wyniku wysokiej temperatury straciła przytomność.

Policja odszukała nieodpowiedzialną matkę malucha. Okazało się, że kobieta w tym czasie przebywała u znajomych. Twierdziła, że dziecko zostawiła „tylko na chwilę”.

„Po godzinie 16.00 dyżurny przyjął zgłoszenie o małym dziecku niedającym oznak życia, pozostawionym w zamkniętym osobowym mercedesie. Dziewczynka, jak wynikało ze zgłoszenia, była spocona, miała sine oczy oraz zabrudzoną twarzy – prawdopodobnie wcześniej wymiotowała” – przekazał oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

„Dziecko nie reagowało w żaden sposób. W związku z zagrożeniem jego życia i zdrowia, policjanci nie tracili czasu i wybili w pojeździe szybę” – dodał mundurowy.

Warto podkreślić, iż maluch trafił pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego. Na szczęście 3-latka odzyskała przytomność. Radomska policja podkreśliła, iż pozostawiona przez matkę dziewczynka nie wymagała hospitalizacji. Co ciekawe, dziecko mogło przebywać w nagrzanym samochodzie co najmniej 15-20 minut.

Jak już wspomnieliśmy, kobieta tłumaczyła się tym, iż tylko na moment pozostawiła w aucie dziecko. „Matka dziewczynki, która przyszła na miejsce, twierdziła, że zostawiła ją tylko na chwilę, gdyż ta spała. W tym czasie kobieta była u znajomych” – doniosły media.

Teraz nieodpowiedzialną matkę czekają surowe konsekwencje. Aktualnie w płońskiej komendzie prowadzone jest w tej sprawie postępowanie. Kobiecie za bezpośrednie narażenie życia dziecka grozi kara nawet 3 lat więzienia.

źródło: Goniec

Zobacz również: