pogoda

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenia dla części regionów w naszym kraju. Synoptycy zaalarmowali, iż nadciągają bardzo trudne warunki atmosferyczne. Oto szczegóły.

IMGW ostrzega przed cyklonem Dawidem

Specjaliści z IMGW ogłosili alert pogodowy. Ostrzeżenie dotyczy niektórych rejonów naszego kraju. Dokładnie rzecz biorąc chodzi głównie o zachodnią i południową część Polski.

Meteorolodzy zaalarmowali, iż trudne warunki pogodowe wystąpią w województwie lubuskim, dolnośląskim, opolskim, śląskim i małopolskim.

Eksperci IMGW wyjaśnili, że nagłe załamanie pogody jest związane z cyklonem Dawid, który wkroczy do Polski. To zjawisko pogodowe przyniesie stosunkowo wysoką temperaturę oraz gwałtowne opady i niebezpieczny grad o średnicy do nawet dwóch centymetrów.

IMGW ostrzegł, iż w trakcie burz może spać nawet 10 do 20 milimetrów deszczu. Pracownicy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej podkreślili, iż najsilniej będzie padać w rejonach górskich i około górskich. Tam należy się spodziewać opadów do 35 milimetrów.

Jeśli chodzi o temperaturę, to IMGW zapowiedziało, że najchłodniej będzie w zachodnich częściach kraju (19 stopni Celsjusza), a najcieplej w centrum i na wschodzie Polski (do 25 stopni Celsjusza).

W najbliższym czasie zapowiadane jest umiarkowane i duże zachmurzenia. Wiatr powinien być słaby, z możliwymi podmuchami do 60 kilometrów na godzinę.

Kolejne dni będą charakteryzować się spadkiem temperatury. Słupki rtęci wskażą maksymalnie około 18 stopni Celsjusza. Niestety deszcz może padać nawet cały tydzień.

źródło: o2.pl

Zobacz również: