nie żyje aktorka

Przykra wiadomość ukazała się w mediach społecznościowych. Nie żyje kolejny aktor związany z Teatrem Kwadrat. Tym razem chodzi o Bronisława Surmiaka. Artystę pożegnali koledzy i koleżanki, z którymi współpracował przez długie lata.

Aktor zmarł w wieku 89 lat

Nie tak dawno informowalismy o śmierci Wincentego Grabarczyka. 91-letni aktor związany był z Teatrem Kwadrat. Aczkolwiek szersza publiczność kojarzyła go z roli pana Jeremiasza w kultowym serialu TVP „Klan”.

Niestety przedstawiciele Teatru Kwadrat przekazali, iż zmarł kolejny doświadczony aktor, który współpracował z tą placówką. Mowa o Bronisławie Surmiaku.

Artysta zmarł w wieku 89 lat. Dodajmy, że gdyby dożył, to w sierpniu świętowałby okrągłe 90-te urodziny.

Bronisław Surmiak był zarówno aktorem filmowym, jak i teatralnym. Prawdopodobnie Polacy kojarzą go głównie z takich seriali jaki: „Polskie drogi”, „Zmiennicy”, „Kuchnia polska” i „Lokatorzy”.

Jak już wspomnieliśmy, smutną informację za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazał Teatr Kwadrat.

„Odszedł Bronisław Surmiak, aktor Teatru Kwadrat w latach 1986 – 2000. W sierpniu tego roku skończyłby 90 lat. Wcześniej należał do zespołów Teatru Ateneum im. Stefana Jaracza, Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego, Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki, Teatru Ziemi Mazowieckiej, Teatru Popularnego, Teatru Rozmaitości czy Teatru na Woli. Na scenie Kwadratu stworzył niezapomniane kreacje w takich spektaklach jak „Rozmowy przy wycinaniu lasu”, „Dwaj panowie B”, „Król”, „Mandat”, „Indyk”, „Mayday”, czy „Okno na parlament” – dowiemy się z konta znanego teatru na Facebooku.

Zmarłego kolegę pożegnał także Wiktor Zborowski. „Odszedł Bronisław Surmiak. Aktor. Przemiły kumpel. Wędkarz. Uczył mnie wędkarstwa gruntowego. Śpij Broneczku spokojnie. Coraz bardziej pusto w 'starym Kwadracie’ ” – napisał znany artysta.

źródło: Super Express

Zobacz również: