nie żyje aktor

Smutna informacja obiegła światowe media. Nie żyje słynna piosenkarka, tancerka i aktorka Tina Turner. Legendarna artystka zmarła w wieku 83 lat.

Tina Turner zmarła po długiej chorobie

Przykrą wiadomość o śmierci gwiazdy przekazali jej najbliżsi. Tina Turner odeszła po długiej chorobie w swoim domu w Kusnacht niedaleko Zurychu w Szwajcarii. Dodajmy, że piosenkarka od blisko dekady była obywatelką tego kraju.

Tina Turner była osobą wielu talentów. Jednak w świadomości milionów fanów pozostanie głównie znakomitą wokalistką. Jej charakterystyczny, chropawy głos znali chyba wszyscy. Warto podkreślić, iż artystka wyróżniała się również charyzmą i ogromną energią sceniczną.

Wśród licznych przebojów, które wylansowała Tina Turner, warto wymienić chociażby: „Simply the Best”, „What’s Love Got To Do With It”, „We Don’t Need Another Hero”, Private Dancer”, „Tonight” czy „GoldenEye”.

Kunszt artystki doceniali nie tylko fani, ale również krytycy muzyczni. Świadczy o tym fakt, iż Tina Turner była najczęściej nagradzaną artystką rock and rollową w historii przemysłu fonograficznego. 83-latka zdobyła 70 nagród muzycznych, w tym aż 8 nagród Grammy.

Niewątpliwie trzeba wspomnieć, iż w ciągu całej swojej kariery, Tina Turner sprzedała ponad 200 milionów płyt na całym świecie.

Kończąc należy odnotować, że artystka była też aktorką. Gwiazda wystąpiła m.in. w jednej z części Mad Maxa.

źródło: RMF FM

Zobacz również: