gwałt w Warszawie

Bulwersujące informacje przekazał rzecznik wojewody wielkopolskiego. Jarosław Władczyk poinformował, iż jedna z rodzin zastępczych znęcała się nad swoimi podopiecznymi. 12 dzieci przebywa w tej chwili w szpitalu.

Dzieci były ofiarami przemocy fizycznej

Rodzina zastępcza z założenia powinna zapewnić opiekę dzieciom całkowicie lub częściowo pozbawionym opieki rodzicielskiej. Jak pokazuje przykład z Łęgowa w powiecie wągrowieckim w województwie wielkopolskim, czasem zdarza się inaczej.

Rzecznik wojewody wielkopolskiego Jarosław Władczyk poinformował, że 12 dzieci zostało odebranych rodzinie zastępczej z Łęgowa. Nieletni trafili do szpitala ze śladami przemocy fizycznej. W placówce zostanie przeprowadzona obdukcja.

Wszystko wskazuje na to, że nieletni były ofiarami przemocy. „Dzieci były bite i maltretowane. Wszystkie wymagały przewozu do szpitala. Na miejscu była prokuratura i policja” – podkreślił przedstawiciel wojewody.

Warto zaznaczyć, iż sprawę do odpowiednich służb zgłosiły opiekunki z przedszkola, do którego uczęszczało dwoje czteroletnich dzieci z rodziny zastępczej. Rzecznik policji Andrzej Borowiak podał, iż podejrzani o znęcanie się nad małoletnimi zostali zatrzymani.

Na koniec należy wspomnieć, iż wojewoda wielkopolski Michał Zieliński zwołał na czwartek sztab kryzysowy w sprawie tego bulwersującego zdarzenia. Poza policją i prokuraturą sprawą zajmuje się także Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

źródło: Onet

Zobacz również: