nie żyje dziecko

Do tragicznego zdarzenia doszło w jednym z polskich szpitali. Nie żyje 33-letnia kobieta w ciąży. Rodzina jest w szoku. Teraz sprawą zajmuje się policja. 

Szpital skomentował tajemniczy zgon ciężarnej kobiety

Tragedia rozegrała się w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Nowym Targu w nocy z 23 na 24 maja 2023 r. Właśnie wtedy zmarła 33-letnia pacjentka. Dodajmy, że kobieta była w ciąży.

Co ciekawe, w czwartek, 25 maja policja w Nowym Targu przyjęła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Dokładnie rzecz biorąc chodzi o „narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia przez personel szpitala”.

Należy zwrócić uwagę, iż lokalne media przedstawiły pewne okoliczności tej przykrej sprawy. Otóż zmarła 33-latka była w 5. miesiącu ciąży. Kobieta przebywała w szpitalu na oddziale patologii ciąży.

Jednocześnie dziennikarze zaznaczyli, iż w tej chwili nie wiadomo, dlaczego przyszła matka trafiła do szpitala oraz w jakim była stanie. Aktualnie okoliczności zgonu kobiety są owiane tajemnicą.

Trzeba odnotować, iż śmierć ciężarnej kobiety skomentowała dyrekcja szpitala z Nowego Targu. W związku z zaistniałą sytuacją, 25 maja pojawiło się specjalne oświadczenie.

„Dyrekcja Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu składa wyrazy współczucia rodzinie i bliskim ciężarnej pacjentki, która zmarła w nocy z 23 na 24 maja 2023 r. To ogromna tragedia” – zaznaczyli przedstawiciele placówki.

„Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Nowym Targu jest otwarty na współpracę z wszelkimi organami, których celem jest wyjaśnienie okoliczności nagłego zgonu pacjentki. Na bieżąco udzielane są wszelkie informacje i wyjaśnienia. Mając na względzie dobro i spokój rodziny zmarłej, Dyrekcja Szpitala nie będzie komentowała tej niezwykle trudnej i bolesnej sprawy” – podkreślił szpital.

Na koniec warto dodać, że pod oświadczeniem podpisał się dyrektor placówki Marek Wierzba.

źródło: Fakt

Zobacz również: