nie żyją chłopcy wypadek

Smutną wiadomość możemy odnaleźć na profilu Facebook Teatru Kwadrat. Nie żyje kolejny aktor tej instytucji. Po Wincentym Grabarczyku i Bronisławie Surmiaku odszedł Maciej Kujawski. Koledzy z branży nie mogą uwierzyć w śmierć 70-latka.

Aktor przegrał walkę z chorobą

Przedstawiciele Teatru Kwadrat przekazali przykre wieści. Nie żyje aktor Maciej Kujawski.

„Drodzy Widzowie, drodzy Przyjaciele, z ogromnym smutkiem i żalem pragniemy Was poinformować, że minionej nocy odszedł od nas, nasz serdeczny kolega i wspaniały aktor związany z naszym Teatrem od 1986 roku: MACIEJ KUJAWSKI” – przeczytamy na początku wpisu.

Następnie koledzy zmarłego przypomnieli dorobek artystyczny zmarłego aktora. „Zadebiutował w teatrze w 1977 roku w „Podróży po Warszawie”, w reż. Andrzeja Strzeleckiego, na scenie Teatru na Woli w Warszawie, za dyrekcji Tadeusza Łomnickiego. Nigdy nie zapomnimy Twojej scenicznej obecności w takich chociażby sztukach, jak „Szalone nożyczki”, „Sługa dwóch Panów”, „Ośle lata”, „Mój przyjaciel Harvey”, „Przyjazne dusze”, „Przez park na boska” – zaznaczyli autorzy postu.

„Mimo przeciwności losu, które stawały na Twojej drodze zawsze potrafiłeś nas rozbawić. Gdy widziałeś, że ktoś jest smutny, przychodziłeś i odzywałeś się głosem Kubusia Puchatka (Maciej Kujawski przez wiele lat użyczał głosu tej szalenie popularnej postaci), a wtedy dzień stawał się lepszy. Maciek zawsze był naszym słońcem i zawsze wychodził zza chmur, gdy ktoś tego potrzebował. Maćku, byłeś naszym serdecznym kolegą i wybitnym aktorem. Dziękujemy za wszystko, co nam dałeś jako aktor i jako przyjaciel Będzie nam Ciebie bardzo brakowało. Spoczywaj w pokoju” – zakończył Zespół Teatru Kwadrat.

Aktora pożegnali koledzy z branży. Wielu z nich nie kryło szoku, jaki wywołała u nich wiadomość o śmierci 70-latka.

„Maciusiu! Zawsze Cię będę kochać!!! Dziękuję za wszystko!!! To był dla mnie wielki zaszczyt!!! Do zobaczenia…” – napisała aktorka Ilona Chojnowska.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ilo Cha (@ilona_chojnowska)

Do śmierci aktora odniosła się także Lucyna Malec. Smutne emotikony umieściły w mediach społecznościowych Magdalena Stużyńska, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Anna Karczmarczyk, Olga Kalicka i Agnieszka Sienkiewicz.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Lucyna Malec (@lucynamalec.official)

Na koniec warto wspomnieć, iż zmarły aktor był znany szerszej publiczności z roli w „Na Wspólnej”. W serialu TVN artysta odtwarzał postać Stefana Dębka.

źródło: Super Express

Zobacz również: