papież Franciszek

Niepokojące wieści napłynęły ze Stolicy Apostolskiej. Biuro prasowe Watykanu przekazało, że papież Franciszek jest chory. Co dolega Ojcu Świętemu? Czy to coś poważnego?

Papież Franciszek ma „stan gorączkowy”

Przedstawiciele Watykanu poinformowali, iż papież Franciszek ma gorączkę. W związku z tym, wszystkie audiencje zaplanowane na piątek, 26 maja zostały odwołane. Ojciec Święty nie przyjął także pojedynczych osób.

Głos w sprawie stanu zdrowia biskupa Rzymu zabrał sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kardynał Pietro Parolin. „Papież był zmęczony, wczoraj miał bardzo intensywny dzień, spotkał się z wieloma osobami” – zaznaczył duchowny.

Jednocześnie kardynał Parolin przypomniał, że w czwartek, 25 maja papież Franciszek odbył liczne audiencje, a następnie wziął udział w spotkaniu zorganizowanym w Rzymie przez ruch edukacyjny Scholas Occurrentes.

W tej chwili nie ma informacji, aby papież Franciszek miał zmienić swoje plany na kolejne dni. W niedzielę, 28 maja Ojciec Święty zamierza odprawić mszę w związku z uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Natomiast w poniedziałek, 29 maja biskup Rzymu chce się spotkać z prezydentem Włoch Sergio Mattarellą.

Czy rzeczywiście wszystko odbędzie się z ustalonym harmonogramem? Przekonamy się o tym niebawem.

Kłopoty zdrowotne Ojca Świętego

Warto wspomnieć, iż to nie pierwsze problemy zdrowotne biskupa Rzymu w tym roku. Kilkanaście tygodni temu papież Franciszek przeszedł zapalenie płuc. Właśnie z tego powodu trafił na kilka dni do szpitala.

Jeszcze wcześniej, bo w lipcu 2021 r., przeszedł operację usunięcia części jelita grubego. Zabieg był efektem objawowego zwężenia uchyłkowego jelita grubego.

W kontekście niedyspozycji zdrowotnych papieża Franciszka należy zwrócić uwagę, iż jakiś czas temu głowa Kościoła zdradziła, że podpisała list z rezygnacją w wypadku „ciężkiego i trwałego problemu zdrowotnego”.

źródło: Super Express

Zobacz również: