Jarosław Kaczyński
foto: YouTube

Prezes PiS znalazł się w kłopotliwej sytuacji. Stacja TVN poinformowała, iż podejmie wobec niego kroki prawne. Co takiego zrobił Jarosław Kaczyński?

Jarosław Kaczyński nazwał dziennikarza „przedstawicielem Kremla”

Stacja TVN przekazała, iż wystąpi na drogę prawną w związku ze skandalicznymi słowami Jarosław Kaczyńskiego. Prezes Prawa i Sprawiedliwości nazwał dziennikarza tej stacji „przedstawicielem Kremla”.

Oświadczenie w tej sprawie odczytał na antenie dziennikarz stacji Piotr Marciniak. „Redakcja TVN24 stanowczo protestuje przeciw nazwaniu dziennikarza zadającego ważne społecznie pytania „przedstawicielem Kremla”. To kolejny atak władzy na niezależność mediów i kolejna próba tłumienia krytyki prasowej. Nie przestaniemy zadawać pytań w interesie społecznym i w imieniu naszych widzów. Na tym polegają konstytucyjne zadania mediów, które są zobowiązane do kontroli instytucji publicznych. W związku z wypowiedzią Jarosława Kaczyńskiego podejmiemy stosowne kroki prawne w obronie naszych dziennikarzy i dobrego imienia TVN” – głosi komunikat stacji.

Przypomnijmy, że do bulwersującego zdarzenia doszło na sobotniej konferencji Jarosława Kaczyńskiego w Kopczanach w województwie podlaskim. Wówczas to przedstawiciele mediow nieoczekiwanie mogli zadać pytania Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Przedstawiciel TVN24 Mateusz Grzymkowski nie mógł zadać swojego pytania. Najpierw rzecznik PiS zmienił kolejność, w której dziennikarze zadawali pytania Jarosławowi Kaczyńskiemu. Natomiast później zakończył spotkanie nie udzielając Grzymkowskiemu głosu.

Mimo tego przedstawiciel TVN próbował zadać Jarosławowi Kaczyńskiemu pytanie. Co Rafał Bochenek skwitował słowami „mikrofon jest wyłączony, więc proszę nie krzyczeć”.

Sam Jarosław Kaczyński postanowił jednak odpowiedzieć. To właśnie te słowa oburzyły stację z niebiesko-żołtym logo.

„W tym momencie, niestety, jestem do tego zmuszony, to nie jest żadna osobista wobec pana uwaga, traktować jako przedstawiciela Kremla. Bo tylko Kreml chce, żeby ten pan [Mariusz Błaszczak] przestał być ministrem obrony narodowej” – powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości.

źródło: Onet

Zobacz również: