Justyna Kowalczyk
foto: YouTube

Legenda biegów narciarskich przekazała informacje na temat pogrzebu swojego tragicznie zmarłego męża. Z wpisu Justyny Kowalczyk dowiemy się, kiedy i gdzie odbędzie się pożegnanie Kacpra Tekielego.

Justyna Kowalczyk zaapelowała do fanów

Przypomnijmy, iż Kacper Tekieli zmarł w tragicznych okolicznościach nieco ponad tydzień temu. Dokładnie rzecz biorąc alpinista zginął 17 maja w okolicach szczytu Jungfrau w Szwajcarii.

Teraz wdowa po sportowcu przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych szczegóły dotyczące ostatniego pożegnania ukochanego męża. Justyna Kowalczyk nie tylko poinformowała o dacie i miejscu pogrzebu, ale także wystosowała apel do fanów.

„Pogrzeb Kacperka odbędzie się 30.05.2023 o 14.30 w Gdańsku na Cmentarzu Oliwskim” – rozpoczęła swój wpis na Facebooku Justyna Kowalczyk.

Następnie była biegaczka narciarska zwróciła się do żałobników z prośbą. „Bardzo proszę, by zamiast kwiatów, wieńców itd wspomóc schronisko dla zwierząt! Mój kochany Mąż zwierzęta uwielbiał i na wszystkie możliwe sposoby przez całe swoje życie im pomagał” – zaznaczyła 40-latka.

Na koniec pojawił się jeszcze jeden, niezwykle ważny apel ze strony Justyny Kowalczyk. „Bardzo również proszę o uszanowanie prywatności Hugotka, najbliższej rodziny i zrozumienie naszego bólu i straty. Pożegnanie będzie miało charakter świecki. Justyna” – zaznaczyła była biegaczka narciarska.

Tekieli pożegnany przez kolegów po fachu

Oprócz bardzo wielu fanów sportu z całego kraju, w mediach społecznościowych Kacpra Tekielego pożegnała też masa kolegów z branży wspinaczkowej. Wymowny wpis opublikował m.in. bardzo doświadczony himalaista Andrzej Bargiel, który jako pierwszy człowiek na świecie zjechał na nartach z K2. Zakopiańczyk miał blisko przyjaźnić się ze zmarłym alpinistą, a jego śmierć miała go bardzo mocno dotknąć.

źródło: sport.pl

Zobacz również: