Bałtyk

Tragiczne wieści ujrzały dziś światło dzienne. Cztery osoby zginęły w wyniku dramatycznego wypadku na jednym ze znanych jezior. Szczegóły zdarzenia porażają.

Wypadek miał związek z silnym wiatrem

Do przykrego wypadku doszło w niedzielę, 28 maja późnym wieczorem na jeziorze Maggiore w Lombardii w północnych Włoszech. Na pokładzie 16-metrowej łodzi znajdowało się 25 osób. Wszyscy oni świętowali urodziny jednego z pasażerów.

Niespodziewanie silny wiatr wywrócił łódź do góry nogami. Służby dowiedziały się o wypadku od pasażerów innego statku, który przepływał niedaleko. Zobaczyli bowiem ludzi znajdujących się w wodzie.

Do tragicznego wypadku odnieśli się strażacy. Mundurowi poinformowali, iż w wypadku zginęło czterech pasażerów. „W incydencie zginęły cztery osoby. Pozostali pasażerowie zdołali dopłynąć do brzegu bez poważniejszych obrażeń” – podała w komunikacie włoska straż pożarna.

Warto podkreślić, iż do wypadku od razu wezwano helikopter ratunkowy i specjalistycznych nurków. Pięć osób trafiło w stanie krytycznym do szpitala. Pozostałym pasażerom udzielono pomocy na miejscu.

„Strażacy z mediolańskiej jednostki nurkowej pracują na miejscu razem ze strażą przybrzeżną i ratownictwem powietrznym. Z niepokojem śledzę doniesienia ekip ratowniczych na miejscu i serdecznie dziękuję za ich pracę” – powiedział z kolei prezydent Lombardii Attilio Fontana.

Natomiast włoscy urzędnicy przekazali, że większość poszkodowanych to obywatele Wielkiej Brytanii. Z tego powodu głos w sprawie zabrało brytyjskie MSZ. „Jesteśmy w kontakcie z włoskimi władzami i jesteśmy gotowi udzielić pomocy konsularnej wszystkim obywatelom brytyjskim” – głosi komunikat.

źródło: Polsat News

Zobacz również: