Jarosław Kaczyński
foto: YouTube

Dziennikarze jednego z portali internetowych przedstawili wyniki najnowszego sondażu. Chodzi o to, co na temat Jarosława Kaczyńskiego sądzą Polacy. Na bazie udzielonych przez respondentów odpowiedzi można dojść do bardzo ciekawych wniosków.

Jarosław Kaczyński to sprawny przywódca obozu Zjednoczonej Prawicy

W sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski zapytano badanych o Jarosława Kaczyńskiego. Dokładnie rzecz biorąc ankieterzy chcieli wiedzieć, czy zdaniem respondentów prezes PiS ciągle jest skutecznym liderem obozu Zjednoczonej Prawicy.

Wyniki sondażu mogą zaskakiwać. Aż 46,2% ankietowanych było na „tak”. Z kolei 22,9% odpowiedziało „zdecydowanie tak”, a 23,3% „raczej tak”.

Zupełnie przeciwną opinię miało 45,9% przepytanych osób. Wśród nich 28,3% stwierdziło, iż Jarosław Kaczyński „zdecydowanie” nie kieruje Zjednoczoną Prawicą skutecznie. Natomiast 17,6% uważa, że „raczej nie”. Co ciekawe, 7,9% badanych nie miało zdania na ten temat.

Wyniki ankiety są dość jednoznaczne. Zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę kwestię sympatii politycznych. Najlepiej (79%) Jarosława Kaczyńskiego ocenili wyborcy Zjednoczonej Prawicy. Przeciwnego zdania było tylko 20% respondentów, a 1% nie byłw stanie jednoznacznie odpowiedzieć na zadanie w badaniu pytanie.

Tym co zaskakuje jest fakt, iż za sprawnego przywódcę Jarosława Kaczyńskiego uważa też spora część wyborców opozycji. Aż 37% z nich stwierdziło, że prezes PiS rządzi koalicją rządzącą. Przeciwnego zdania jest 61% ankietowanych, a 2% okazało się niezdecydowanymi.

Na koniec warto wspomnieć, iż wyniki sondażu wskazały, iż wśród wyborców, którzy nie wiedzą, na kogo oddadzą swój głos, jest 34% osób, które pozytywnie oceniły Jarosława Kaczyńskiego. Z kolei 39% sądzi, że prezes Prawa i Sprawiedliwości nie działa sprawnie. Problem z jednoznaczną odpowiedzią na pytanie miało aż 27% ankietowanych.

źródło: na:Temat

Zobacz również: