nie żyje dziecko

Sensacyjne informacje dobiegły z Rosji. Dziś rano nastąpił atak dronów na Moskwę. W mieście było słychać wybuchy. Są osoby ranne. Kto i dlaczego uderzył w stolicę kraju?

Atak na stolicę miał miejsce rano

„Drony uderzyły we wtorek rano w kilka budynków mieszkalnych w Moskwie” – przekazała agencja Reutera, powołując się na rosyjskie media. Dziennikarze dodali, iż dronów było „pomiędzy cztery, a 10”. Jednocześnie agencja zaznaczyła, że nie była w stanie zweryfikować powyższych doniesień.

Na temat ataku wypowiedział się mer Moskwy Siergiej Sobianin. Włodarz podał, iż na miejsca incydentów wysłano odpowiednie służby. W tej liczbie znaleźć mieli się funkcjonariusze FSB.

Na jednym z kanałów w mediach społecznościowych pojawiły się nagrania, na których mieszkańcy bloku w Nowej Moskwie pokazują fragmenty, przypuszczalnie, drona oraz budynek, w który miała uderzyć maszyna. „Drony uderzyły w budynki mieszkalne” – dodali autorzy wspomnianego kanału.

Sprawą ataku w Nowej Moskwie zajęli się pracownicy Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. „Po otwarciu mieszkania nie znaleziono żadnych śladów pożaru” – zaznaczył rzecznik prasowy moskiewskiego MSN. Jednocześnie mężczyzna poinformował, że jedną z badanych wersji jest uderzenie drona.

Do kwestii ataków odniósł się też gubernator obwodu moskiewskiego. Andriej Worobiow przekazał, że w rejonie Moskwy strącono „około 10” bezzałogowych statków powietrznych.

W mediach społecznościowych opublikowano amatorskie nagrania, które mają pokazywać bezzałogowe maszyny. Przykładowo mieszkaniec wsi Iljinskoje w obwodzie krasnogorskim sfilmował drona lecącego w kierunku Moskwy.

Jeszcze inny z filmów rzekomo przedstawia upadek jednego ze statków, który został prawdopodobnie zestrzelony przez siły obrony przeciwlotniczej, na przedmieściach Moskwy.

źródło: Onet

Zobacz również: