Jarosław Kaczyński
foto: YouTube

Z pewnością wiele osób zastanawia się nad tym, jak wielki jest majątek Jarosława Kaczyńskiego. Odpowiedź na to pytanie przynosi nam najnowsze oświadczenie majątkowe prezesa Prawa i Sprawiedliwości. 

Jarosław Kaczyński opublikował swoje oświadczenie majątkowe

Właśnie pojawiło się najnowsze oświadczenie majątkowe lidera PiS. Jarosław Kaczyński przekazał w nim informacje o zgromadzonych oszczędnościach i zarobkach w 2022 r.

Z treści dokumentu jasno wynika, iż szef partii rządzącej zaoszczędził ponad 289 tys. zł. To jednak nie wszystkie dobra jakimi dysponuje Jarosław Kaczyński. Poza oszczędnościami zgromadzonymi w gotówce polityk jest właścicielem jednej trzeciej domu o powierzchni 150 m kw. Co ciekawe, nieruchomość ta jest warta ponad 1 mln 800 tys. zł.

Warto zaznaczyć, iż lider Prawa i Sprawiedliwości nie posiada żadnych innych mieszkań ani nieruchomości rolnych. Poza tym, nie ma udziałów w spółkach handlowych.

Natomiast Jarosław Kaczyński ujawnił, iż jest członkiem Zarządu Fundacji im. Lecha Kaczyńskiego. Trzeba jednak podkreślić, że sprawuje tę funkcję honorowo, w związku z czym nie pobiera żadnego wynagrodzenia.

Interesująca wydaje się również kwestia zarobków prezesa PiS. Polityk podał, iż w ubiegłym roku zarobił 216 tys. 344 zł za pracę w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W oświadczeniu Jarosława Kaczyńskiego uwagę zwraca fakt, iż były premier otrzymuje dość wysoką emeryturą. W 2022 roku dostał ponad 96 tys. 795 zł z tego tytułu. Ponadto otrzymał uposażenie poselskie w wysokości 37 tys. 729 zł.

Lider Prawa i Sprawiedliwości wykazał, że nie zgromadził żadnych „składników mienia ruchomego” o wartości powyżej 10 tys. zł. Chodzi o drogie samochody, zegarki, dzieła sztuki oraz biżuterię.

Tym co może szokować jest fakt, że Jarosław Kaczyński ma też spore zadłużenie. Polityk zaciągnął kredyt w kasie SKOK im. Stefczyka. Do spłaty zostało mu jeszcze ponad 73 tys. 565 zł.

źródło: Fakt

Zobacz również: