Władysław Kosiniak-Kamysz przekazał przykrą informację

Smutna wiadomość ujrzała dziś światło dzienne. Nie żyje Janusz Zalewski. Mężczyzna był znanym biznesmenem, który działał w branży hotelowej. Z pewnością Polacy kojarzą go jako właściciela obiektów wypoczynkowych Sandra w Pogorzelicy i Karpaczu.

Nie żyje Janusz Zalewski

Przykra wiadomość o śmierci biznesmena pojawiła się w Internecie. Wynika z niej, iż mężczyzna odszedł w poniedziałek, 29 maja 2023 roku. Hotelarz zginął w wyniku obrażeń odniesionych w wypadku w trakcie pobytu za granicą. Miał 65 lat.

Informacja o tym, iż Janusz Zalewski nie żyje, wstrząsnęła nie tylko światem biznesu. Wielu Polaków kojarzyło zmarłego, a nawet było gośćmi w jego obiektach.

W tym miejscu warto wspomnieć, iż biznesmen stworzył takie obiekty wypoczynkowe jak: Sandra SPA w Pogorzelicy i Karpaczu oraz hotelu w Mrzeżynie.

Wiadomość o tym, iż 65-latek nie żyje, podał także jeden z portali branżowych.

„Janusz Zalewski, kiedyś pracownik kompleksu wczasowego Sandra SPA w Pogorzelicy, wydzierżawił go na początku lat 90 od ówczesnego właściciela, Zakładów Pończoszniczych Sandra w Aleksandrowie Łódzkim, a następnie wykupił i rozbudował z 76 do 450 pokoi. W 2009 roku otworzył kolejny obiekt, Sandra SPA w Karpaczu z 260 pokojami. Do Grupy Kapitałowej Sandra SPA należą też Apartamenty Sandra Resort SPA Pogorzelica ze 150 pokojami. Ostatnim projektem Janusza Zalewskiego był otwarty w 2020 roku 4-gwiazdkowy hotel Zalewski z 250 pokojami w Mrzeżynie” – przeczytamy na portalu e-hotelarz.pl.

Z kolei do przyczyn śmierci mężczyzny odniesiono się na Twitterze. „Janusz Zalewski (65) – biznesmen działający w branży hotelowej, właściciel obiektów wypoczynkowych Sandra w Pogorzelicy i Karpaczu oraz hotelu w Mrzeżynie. Zmarł na skutek obrażeń odniesionych w wypadku podczas pobytu za granicą” – dowiemy się z „Kto umarł?”.

źródło: Super Express

Zobacz również: