Klan

Czyżby nadciągał kres kultowego już serialu „Klan”? Czy w niedalekiej przyszłości widzowie będą musieli pożegnać się z rodziną Lubiczów? Niestety, ale istnieje taka mozliwość. Wszystko z jednego prostego powodu.

„Klan” ma coraz mniejszą widownię

Co dalej z „Klanem”? Niestety przyszłość legendarnej produkcji TVP maluje się w ciemnych barwach. Wszystko z powodu najnowszych wyników oglądalności serialu. Okazuje się, że nie są one zadowalające. Widzów telenoweli ubywa w zatrważającym tempie.

Przypomnijmy, iż serial „Klan” jest emitowany od 26 lat. Produkcja przyniosła sławę wielu do tej pory nieznanym aktorom. Niektórzy w ogóle zaistnieli w polskim show-biznesie dzięki temu tasiemnowi TVP.

Niestety, najnowsze badania pokazują, iż „Klan” gromadzi przed telewizorami coraz mniej osób. Dane Nielsen Audience Measurement nie pozostawiają wątpliwości, iż nie jest dobrze. Otóż średnia widownia premierowych odcinków telenoweli TVP wyemitowanych od 5 września 2022 roku do 25 maja 2023 r. wyniosła 990 tys. osób.

Co ciekawe, w analogicznym okresie rok wcześniej produkcję śledziło o 100 tys. oglądających więcej. Dokładnie rzecz biorąc było to 1,09 mln osób.

Powyższe wyniki spowodowały, iż wielbiciele „Klanu” zaczęli się obawiać o dalszą przyszłość telenoweli. Póki co, przedstawiciele TVP nie komentują spadku oglądalności.

Warto zwrócić uwagę, iż przypuszczalnie sami aktorzy serialu liczą się z możliwością zakończenia emisji telenoweli. Świadczą o tym słowa Barbary Bursztynowicz, która jakiś czas temu odniosła się do zaskakującego wątku uderzenia meteorytu w dom Chojnickich.

„Pomyślałam sobie, że to jakaś bzdura i że to chyba oznacza koniec „Klanu”. Byłam przekonana, że żaden widz w to nie uwierzy. Z kolei mój mąż stwierdził, że to sprytny pomysł scenarzystów, za sprawą którego ci, którzy zapomnieli o istnieniu tego serialu, przypomną sobie o nim. I miał rację! To był taki absurd, że wszyscy się tym zainteresowali. Moi znajomi, którzy od lat nie oglądają telewizji, pytali, co się dzieje w tym „Klanie”. Pisały o tym prawie wszystkie portale. Nawet na Make Life Harder o tym było. Cel został więc osiągnięty!” – powiedziała odtwórczyni roli Elżbiety Chojnickiej.

źródło: Fakt

Zobacz również: