Antoni K.

Dziennikarze popularnego tabloidu donieśli, iż znany aktor Antoni K. wpadł w poważne kłopoty. Celebryta może trafić za kratki nawet na dwa lata. Do sądu wpłynął właśnie akt oskarżenia. 

Antoni K. będzie się tłumaczył przed sądem

W poniedziałek, 29 maja prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Antoniemu K. Pozew dotyczy prowadzenia samochodu pod wpływem środka odurzającego.

Przypomnijmy, że do incydentu z udziałem Antoniego K. doszło 18 lutego tego roku. Właśnie wtedy na warszawskiej Woli funkcjonariusze policji zatrzymali aktora. Przeprowadzone wówczas badanie wykazało, że celebryta był pod wpływem zakazanych środków. Dodajmy, że narkotest wykazał obecność w jego organizmie substancji THC (marihuany).

Dziennikarze znanego tabloidu podali, iż w poniedziałek 30 maja prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Woli w akt oskarżenia z art. 178a Kodeksu Karnego.

„W dniu 30 maja 2023 roku Prokuratura Rejonowa Warszawa – Wola w Warszawie skierowała do Sądu Rejonowego dla Warszawy – Woli w Warszawie akt oskarżenia przeciwko Antoniemu K., oskarżonemu o prowadzenie samochodu osobowego w stanie nietrzeźwości pod wpływem substancji psychotropowej” – dowiedzieliśmy się z oświadczenia prokuratury.

Co grozi Antoniemu K.? Otóż za prowadzenie samochodu pod wpływem środka odurzającego może trafić nawet na dwa lata do więzienia. Sąd może także orzec wobec celebryty karę grzywny. Dodajmy, że w takiej sytuacji Sąd odbiera też z urzędu prawo jazdy na okres lat trzech.

„Dodatkowo, w razie skazania Antoniego K., nałożony zostanie obowiązek zapłaty świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych” – zaznaczyło z kolei biuro rzecznika prokuratora Szymona Banna.

źródło: o2.pl

Zobacz również: