straż pożarna akcja ratunkowa
foto: YouTube

Koszmarny wypadek miał miejsce tuż przed godziną 14:00 w środę, 31 maja. Na jednej z dróg wojewódzkich zderzyły się dwa pojazdy: samochód osobowy i ciężarówka. Jedna osoba zginęła. Natomiast cały czas trwa walka o życie 12-letniego dziecka.

Wypadek drogowy pod Grodziskiem Mazowieckim

Jak już wspomnieliśmy, do tragicznego wypadku doszło dzisiaj tj. 31 maja. Na drodze wojewódzkiej 719 w Kozerkach pod Grodziskiem Mazowieckim zderzyły się dwa pojazdy. Mowa o samochodzie osobowym marki seat oraz ciężarówce.

Autem osobowym kierowała kobieta. Prawdopodobnie kierująca podczas manewru wyprzedzania wjechała wprost pod rozpędzoną wywrotkę. Niestety skutki wypadku są dramatyczne.

Mężczyzna – pasażer osobowego seata zginął na miejscu. Z kolei 12-letnie dziecko jest w stanie ciężkim. Medycy walczą aktualnie o jego życie.

Co ważne, przykre wieści potwierdzili zarówno dziennikarze, którzy przybyli na miejsce wypadku, jak i przedstawiciele służb.

„Zginął mężczyzna, ona trafiła do szpitala. Na miejscu reanimowali 12-letnie dziecko. Droga jest kompletnie zablokowana. Na miejsce zadysponowane były dwa śmigłowce, które zawróciły do bazy bez poszkodowanych” – relacjonował fotoreporter jednego z tabloidów.

„Prawdopodobnie doszło do czołowego zderzenia ciężarówki z osobówką. Jedna osoba zginęła, kobieta i dziecko zostały zabrane do szpitala. Na miejscu swoje czynności prowadzą policjanci pod nadzorem prokuratury” – podała asp. szt. Katarzyna Zych z grodziskiej policji.

Na koniec warto zwrócić uwagę na to, iż w związku z wypadkiem wszystkie pasy drogi wojewódzkiej nr 719 zostały zablokowane. Przypuszczalnie utrudnienia w ruchu potrwają jeszcze kilka godzin. Funkcjonariusze policji namawiają, aby przez ten czas korzystać z objazdów.

źródło: Super Express

Zobacz również: