Marlena Maląg PiS pieniądze
foto: YouTube

Minister Rodziny i Polityki Społecznej przekazała znakomite wieści. Z pewnością polskie rodziny ucieszą się ze słów Marleny Maląg. Chodzi o dodatkowe pieniądze.

Marlena Maląg mówi o programie 800 plus

Szefowa resortu MRiPS ogłosiła ważną dla polskich rodzin informację.„Dzisiaj rozpoczynamy ścieżkę legislacyjną. Do okresu wyborów program 800 plus zostanie przyjęty. Zasady programu staramy się zostawić takie, jak do tej pory” – zaznaczyła Marlena Maląg.

Jednocześnie przedstawicielka PiS przypomniała to, co od pewnego czasu już wiemy. Mianowicie Marlena Maląg przypomniała, że program 800 plus ruszy od 1 stycznia 2024 roku.

Minister zwróciła uwagę, iż głównym zadaniem programu 800 plus jest pokazanie, jak ważna jest rodzina. „Rodzina powinna mieć wsparcie ze strony państwa i to wsparcie dla rodzin cały czas realizujemy i realizować będziemy” – stwierdziła Marlena Maląg.

Przy okazji polityk przyznała, że Prawo i Sprawiedliwość tworzy odpowiedzialne państwo, które wspiera rodziców poprzez różne programy. Marlena Maląg wymieniła takie projekty rządzących jak: 500 plus, Rodzinny Kapitał Opiekuńczy oraz program Maluch Plus.

Jednocześnie minister dodała, że odpowiedzialne państwo powinno podejmować kroki, umożliwiające rodzicom łączenie pracy zawodowej z życiem rodzinnym.

Na koniec szefowa Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej złożyła dzieciom życzenia z okazji przypadającego w dniu dzisiejszym Dnia Dziecka.

„Kiedy dzieci wejdą już w wiek dorosły, kiedy będą starały się zarządzać państwem i przejmować po nas te pałeczkę, to nasza Polska będzie się rozwijała, a siłą tej Polski będzie rodzina. To jest nasz priorytet. Tworzymy silne, nowoczesne państwo, które jest oparte na fundamencie, którym jest rodzina” – powiedziała polityk PiS.

źródło: Super Express

Zobacz również: