tragedia nad Bałtykiem

Smutna wiadomość ujrzała światło dzienne. Nie żyje młody aktor Dawid Konefał. Mężczyzna odszedł w wieku zaledwie 32 lat. Współpracownicy artysty nie kryli szoku.

Aktor działał na terenie Śląska

Młody aktor zmarł 26 maja 2023 roku. Przykrą informację przekazała jego mama Bożena. W swoim wpisie kobieta fragment piosenki Grubsona.

„Jestem tego pewny, w głębi duszy o tym wiem. Że gdzieś na szczycie góry, wszyscy razem spotkamy się. Mimo świata, który kocha i rani nas dzień w dzień. Gdzieś na szczycie góry, wszyscy razem spotkamy się” – napisała rodzicielka zmarłego aktora.

Co ciekawe, Dawid Konefał nie miał wykształcenia kierunkowego. Mężczyźnie nie udało się dostać do szkoły teatralnej. Jednak nie porzucił swych marzeń. Mimo tego pracował na scenie.

W latach 2012-2018 zmarły był aktorem Teatru Bezpańskiego w Rudzie Śląskiej. Poza tym,  Współpracował też z Impro Silesia – Śląskim Centrum Improwizacji w Katowicach.

Mężczyznę pożegnali współpracownicy. „Zmarł Dawid Konefał. Te słowa przychodzą nam z wielkim trudem, bólem i niedowierzaniem” – napisał zespół teatru, z którym aktor pracował tyle lat.

„Dawid – Dejwi – Kony był członkiem Teatru Bezpańskiego od 2012 roku. Przez 6 lat mieliśmy niebywałą przyjemność obserwować talent Dawida. Był człowiekiem o nieprzeciętnym poczuciu humoru, które uwielbialiśmy. Zawsze gotowy na wszystko, zawsze wystający poza schematy, niezwykle inteligentny, zdolny i po ludzku życzliwy. Człowiek, na którego zawsze można było liczyć. Żadna ze szkół teatralnych nie dała mu szansy, choć talentem obdzielić mógłby nie jedno miasto w tym województwie. Swoje marzenia o aktorstwie spełniał więc ku naszej radości z nami” – dodali w pożegnalnym wpisie współpracownicy z teatru.

„Dawid, byłeś wspaniałym towarzyszem teatralnej broni. Nigdy Ci tego nie zapomnimy. Wielką przyjemnością i zaszczytem było patrzeć, jak przekraczasz ludzkie wyobrażenia. Żegnaj przyjacielu” – podkreślili w mediach społecznościowych członkowie Teatru Bezpańskiego.

Zmarły aktor został pochowany 1 czerwca 2023 r. na cmentarzu parafialnym w Świętochłowicach-Zgodzie. Jak na razie, nie wiadomo, co było przyczyną śmierci artysty.

źródło: Fakt

Zobacz również: