Roman Giertych
foto: YouTube

Romana Giertych z pewnością nie ucieszą wyniki najnowszego sondażu. Ankietowani w sposób nie pozostawiający wątpliwości powiedzieli, co sądzą o powrocie byłego lidera Ligi Polskich Rodzin do polityki.

Roman Giertych chce kandydować w wyborach

Przypomnijmy, iż Roman Giertych niedawno obwieścił, że zamierza wystartować w wyborach do Senatu. Instytut Badań Pollster w sondażu na zlecenie jednego z tabloidów sprawdził, co na ten temat sądzą Polacy. Wyniki ankiety z pewnością nie ucieszą byłego wicepremiera.

Warto wspomnieć, iż Roman Giertych odszedł z polityki w 2007 roku. Od tamtej pory zajmuje się działalnością adwokacką. Mężczyzna reprezentował w sądzie m.in. polityków opozycji, w tym rodzinę lidera PO Donalda Tuska.

Co ciekawe, wcześniej, Roman Giertych był jednym z liderów Ligii Polskich Rodzin i Młodzieży Wszechpolskiej. Poza tym, był też wicepremierem w pierwszym rządzie PiS.

Tymczasem adwokat ogłosił, że chce ubiegać się o fotel senatora. Swoją decyzję ogłosił w mediach społecznościowych. Roman Giertych nie ukrywa, że liczy na poparcie ugrupowań opozycyjnych, porozumiewających się w ramach paktu senackiego.

Jeden z tabloidów postanowił sprawdzić, co na temat startu Romana Giertycha sądzą Polacy.Instytut Badań Pollster zapytał o to w dniach 30-31 maja 2023 r. grupę 1006 ankietowanych.

Na podstawie wyników wniosek nasuwa się jeden. Polacy nie chcą Romana Giertycha w polityce. Okazuje się, że 51% badanych nie życzy sobie, aby mężczyzna wrócił do polityki. Z kolei 19% ankietowanych jest przeciwnego zdania. Należy zauważyć, iż 30% Polaków nie wiedziało, jak na to pytanie odpowiedzieć.

Przeprowadzony sondaż, a raczej jego wyniki skomentował politolog, prof. Kazimierz Kik. „To znaczy, że Polacy są rozsądni. Roman Giertych jest inteligentnym człowiekiem i dobrym adwokatem. Z pewnością ma świetną wiedzę, z którą nadałby się do polityki. Ale nie ma innej, ważnej dla polityków cechy – wiarygodności. Społeczeństwo to dostrzega” – podsumował ekspert.

źródło: Super Express

Zobacz również: