Andrzej Seweryn
źródło: Twitter

Szokujące nagranie z udziałem Andrzeja Seweryna ujrzało światło dzienne. Wideo od razu wywołało prawdziwą burzę w sieci. Aktor nie gryzł się w język. A jego wypowiedź była naszpilkowana wulgaryzmami.

Andrzej Seweryn w wulgarny sposób skrytykował rządzących

Niewątpliwie Andrzej Seweryn uchodzi za jednego z najwybitniejszych polskich aktorów teatralnych i filmowych. Ludzie cenią go także za wysoką kulturę osobistą i takt. Jakież musiało być zdziwienie internautów, gdy zobaczyli oni wideo, które nakręcił ich ulubieniec.

W kontrowersyjnym nagraniu Andrzej Seweryn odniósł się do bieżących wydarzeń w naszym kraju. Oczywiście artysta miał do tego pełne prawo. Jednak sposób w jaki to zrobił, wydaje się delikatnie mówiąc nieodpowiedni.

Wypowiedź aktora pełna jest wulgaryzmów. Andrzej Seweryn skierował mnóstwo ostrych słów w stronę partii rządzącej, w tym wobec Jarosława Kaczyńskiego.

„Drogie dziecko, pamiętaj, twoim zadaniem jest im przyp***ć. Jesteś młody, na razie nie rozumiesz, co do ciebie mówię, ale szybko zrozumiesz, jak będziesz miał kilkanaście lat albo wcześniej, zrozumiesz komu trzeba przyp***ć. I nie zważać na nic!” – powiedział aktor na kontrowersyjnym nagraniu.

W dalszej części nie było lepiej. Andrzej Seweryn wspomniał nawet znanych polityków. „Tym wszystkim Trumpom, Kaczyńskim, Orbanom pier***m trzeba przyp***ć. Żadnych dialogów chrześcijańskich, żadnego rozumienia, debaty, porozumienia, nie ku**a, faszystom trzeba przyp***ać, a nie dyskutować z nimi, bo oni będą używali tego dialogu, żeby ciebie zrobić w du*ę po prostu. […] To są bandyci po prostu. Trzymaj się dziecko i pamiętaj: przyp***ć” – zaznaczył aktor.

Wulgarne wideo szybko rozeszło się w sieci. Do nagrania odniósł się m.in. były rzecznik PiS, Radosław Fogiel.

„On będzie na marszu… Chcesz iść pod takimi hasłami?” – napisał przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości. Tym samym polityk nawiązał do organizowanego prze Donalda Tuska 4 czerwca w Warszawie marszu antyrządowego.

Aktor wydał oświadczenie

Andrzej Seweryn skomentował skandaliczne nagranie. W rozmowie z dziennikarzami podkreślił, że wideo miało charakter prywatny i nie miało dotrzeć do szerszej grupy odbiorców.

„W związku z pojawieniem się w przestrzeni internetowej prywatnego nagrania z moim udziałem oświadczam, że ani ja, ani osoba, do której zostało ono wysłane, nie udostępniliśmy go mediom społecznościowym. Dostało się tam ono z woli tych, którzy mają dostęp do naszych prywatnych kont i którzy, jak sądzę, już nieraz z tej możliwości korzystali” – oświadczył artysta.

źródło: Fakt

Zobacz również: