gwałt w Warszawie

Do tragicznego wypadku doszło dziś tj. w sobotę 3 czerwca na jednej z polskich rzek. W wyniku dramatycznego zdarzenia zginęły dwie osoby. Mowa o dwóch mężczyznach, którzy utonęli w porażających okolicznościach.

Wypadek na rzece Nida w województwie świętokrzyskim

Tragedia rozegrała się podczas spływu kajakowego rzeką Nidą w miejscowości Sobowice w województwie świętokrzyskim. „Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia” – przekazała sierż. szt. Beata Soboń, rzeczniczka prasowa jędrzejowskiej policji.

Na obecną chwilę wiadomo, iż wypadek miał miejsce podczas spływu kajakowego. Doszło do niego 3 czerwca po południu. Dokładnie rzecz biorąc służby ratunkowe otrzymały niepokojące zgłoszenie po godzinie 15:00. Warto dodać, iż w spływie udział brało dziewięć osób ze Śląska.

Przykre wiadomości odnośnie wypadku potwierdziła również lokalna straż pożarna. „W pewnym momencie uczestnicy spływu zauważyli, że jeden z kajaków, którym płynęło dwóch mężczyzn, jest pusty. Grupa zawróciła i podjęła z wody dwóch współtowarzyszy. Na miejsce przyjechały dwa zespoły ratownictwa medycznego. Ratownicy podjęli czynności wobec obu poszkodowanych” – wyjaśnił brygadier Tomasz Szymański z Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie.

Wspomniana już sierż. szt. Beata Soboń ujawniła, iż ofiary wypadku to mężczyźni w wieku 39 i 46 lat. Na szczęście pozostała siódemka uczestników spływu na rzece Nidzie ma się dobrze.

„Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratury. Twa wyjaśnianie szczegółowych okoliczności zdarzenia” – podsumowała rzeczniczka policji z Jędrzejowa.

źródło: Onet

Zobacz również: