Joe Biden USA
foto: YouTube

Szokująca wypowiedź na temat Joe Bidena pojawiła się w jednej z amerykańskich telewizji. Ronny Jackson, przedstawiciel Partii Republikańskiej w Teksasie oraz były lekarz Białego Domu w ostrych słowach wypowiedział się na temat prezydenta USA.

Joe Biden nie nadaje się na prezydenta?

Okazją do rozmowy na temat przywódcy Stanów Zjednoczonych okazał się incydent z jego udziałem. Otóż 1 czerwca, na ceremonii rozdania dyplomów kadetom Akademii Sił Powietrznych USA Joe Biden niespodziewanie upadł.

Ronny Jackson nie krył, iż zdarzenie to świadczy o jednym. „Nie chcę brzmieć jak zdarta płyta, ale powiem to jeszcze raz: ten człowiek nie nadaje się psychicznie ani fizycznie na naszego prezydenta i to jest dla nas zła sytuacja” – grzmiał były lekarz Białego Domu.

„Częścią pracy prezydenta Stanów Zjednoczonych jest wzbudzanie zaufania i projekcja władzy. A on tego nie robi. Nie może tego zrobić, jest na to za stary i myślę, że to wstyd” – zaznaczył medyk.

Niewątpliwie Ronny Jackson nie gryzł się w język. Według niego liczne gafy oraz wspomniany upadek dobitnie pokazały, że Joe Biden oferuje „pakiet, który nie sprzedaje się na całym świecie”.

„Myślę, że jego brak zdolności fizycznych i ten upadek zaczyna teraz uwydatniać spadek funkcji poznawczych, który obserwowaliśmy od tak dawna” – ocenił mężczyzna.

„To pakiet, który po prostu nie sprzedaje się na całym świecie i staje się dla nas kwestią bezpieczeństwa narodowego. Musimy coś z tym zrobić” – dodał.

Były lekarz prezydenta ironizował, iż Amerykanie „osiągnęli punkt, w którym ich naczelny dowódca potrzebuje chodzika”, aby manewrować podczas wydarzeń. „Możesz to sobie wyobrazić? To byłby lepszy obraz niż to, co teraz widzimy – widok, jak skrada się w chodziku” – powiedział do dziennikarza Ronny Jackson.

Zdaniem mężczyzny fakt, iż Joe Biden jest prezydentem USA i zamierza kandydować w następnych wyborach, jest niezbyt komfortową sytuacją.

„Przynajmniej nie upadłby na twarz na oczach całego świata… To dla niego wstyd i wstyd dla naszego kraju” – ocenił medyk.

Na koniec wyjawił, iż modli się o to, aby Joe Biden nie został ponownie wybrany w przyszłym roku na prezydenta Stanów Zjednoczonych.

źródło: o2.pl

Zobacz również: