pogoda

Wszyscy zastanawiamy się, jaka pogoda będzie w Boże Ciało, które w tym roku przypada 8 czerwca. Wszakże niektórzy wzięli sobie wolny piątek i w perspektywie mają długi weekend. Niestety, meteorolodzy nie mają dla nas dobrych wieści. Oto szczegóły.

Pogoda w Boże Ciało

Synoptycy zapowiedzieli, iż pogoda na Boże Ciało może spłatać nam figla. Raczej nie mamy się co spodziewać słonecznej aury. Za to czeka nas diametralna zmiana warunków atmosferycznych.

Progonoza opracowana przez IMGW przewiduje, że już od wtorku 6 czerwca wystąpią zmiany, które ostatecznie doprowadzą do ochłodzenia i załamania pogody.

Już we wtorek, 6 czerwca na południu kraju pojawią się chmury z przelotnymi opadami deszczu. Z kolei w środę terenów z pogodą słoneczną będzie coraz mniej.

W czwartek, 8 czerwca, czyli w Boże Ciało, dobra pogoda wystąpi tylko północy Polski. Na pozostałym obszarze spodziewane są opady deszczu.

To jednak nie koniec złych informacji odnośnie pogody na najbliższe dni. W centrum oraz na południu kraju prawdopodobnie zagrzmi. Lokalnie spadnie grad. Będzie intensywnie padał deszcz.

Na pocieszenie warto dodać, że na szczęście tempertaura będzie dość letnia. Termometry wskażą od 25°C do 27°C. Najchłodniej będzie na południu Polski. Tam temperatura nie przekroczy 20°C.

Jeśli chodzi o wiatr, to będzie on wiał z kierunków wschodnich i północnych. W trakcie burz porywy mogą osiągać prędkość do 60-65 km/h.

W piątek, 9 czerwca pogoda będzie podobna jak w Boże Ciało. Przede wszystkim na południu kraju, pojawią się burze, deszcze i grad. Pozytywnie zaskoczy nas temperatura. W wielu miejscach słupki rtęci podskoczą nawet do 27°C. Tradycyjnie na wybrzeżu będzie chłodniej. Tam termometry pokażą od 16°C do 20°C.

źródło: na:Temat

Zobacz również: