Papież Franciszek
foto: YouTube

Niepokojące informacje dobiegły z Rzymu. Papież Franciszek trafił do szpitala. Dokładnie chodzi o klinikę Gemelli w Rzymie. Co dolega Ojcu Świętemu? Czy to coś poważnego?

Papież Franciszek na oddziale specjalizującym się w leczeniu seniorów

Ojciec Święty przybył do rzymskiej kliniki Gemelli rano we wtorek, 6 czerwca. Dziennikarze donieśli, iż głowa Kościoła trafiła na oddział specjalizujący się w leczeniu seniorów.

Co ciekawe, przedstawiciele Watykano póki ci nie odnieśli się do całej sytuacji. Zatem nie znamy oficjalnego powodu, dla którego 86-letni papież Franciszek pojawił się w szpitalu.

Media stwierdziły, iż duchowny zjawił się w klinice w związku z wizytą kontrolną. Trzeba jednak dodać, że Watykan nie potwierdził tych doniesień.

Przy okazji warto przypomnieć, że pod koniec marca tego roku papież Franciszek spędził 5 dni w szpitalu. Wówczas Ojciec Święty nabawił się infekcji płuc. Z kolei w maju duchowny musiał z powodu gorączki odwołać jedną z audiencji.

Na koniec warto zauważyć, iż papież Franciszek już od pewnego czasu zmaga się z różnego rodzaju dolegliwościami. Głowa Kościoła często porusza się na wózku lub o lasce z powodu problemów z rwą kulszową.

Co ciekawe, w 2019 roku 86-letni papież przeszedł operację zaćmy, a dwa lata później – operację jelita grubego. W wyniku tego drugiego zabiegu wycięto mu część tego organu.

Chociaż papież Franciszek ma kłopoty ze zdrowiem, to absolutnie nie zamierza zwalniać tempa. Na przełomie sierpnia i września biskup Rzymu ma odwiedzić Portugalię oraz Mongolię.

źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz również: