papież Franciszek

Wierni na całym świecie nie kryją niepokoju. Z Watykanu napłynęły przykre wieści dotyczące papieża Franciszka. 86-letni duchowny musi przejść pilną operację. Co dolega Ojcu Świętemu?

Papież Franciszek znów ma kłopoty ze zdrowiem

„Niepokojące wieści z Watykanu. 86-letni papież Franciszek trafił do kliniki Gemelli, gdzie w środę, 7 czerwca, zostanie poddany operacji” – poinformowały włoskie media. Przypomnijmy, że Ojciec Świętu trafił do szpitala już we wtorek, 6 czerwca. Wówczas przeszedł konsultację, po której zapadła decyzja o pilnym zabiegu.

Co ciekawe, papież Franciszek spotkał się jeszcze z wiernymi rano podczas środowej audiencji (7 czerwca). Jednak zaraz po niej trafił do szpitala. W lecznicy ma przejść pilny zabieg.

Warto odnotować, iż lekarze podjęli decyzję o operacji po badaniach, jakie wykonano głowie Kościoła we wtorek, 6 czerwca. Co takiego dolega biskupowi Rzymu?

Włoski dziennik „Il Fatto Quotidiano” doniósł, że papież Franciszek będzie operowany w rzymskiej klinice Gemelii w związku z niedrożnością jelit.

Należy wspomnieć, iż do całej sprawy odnieśli się przedstawiciele Watykanu. „Papież zostanie poddany znieczuleniu ogólnemu i przez kilka dni będzie hospitalizowany w rzymskim szpitalu Gemelli. Przejdzie „laparotomię i operację plastyczną ściany brzucha z protezą w celu leczenia przepukliny rozetnej, która powoduje nawracające, bolesne i pogarszające się zespoły subokluzyjne” – oświadczył dyrektor biura prasowego Watykanu, Matteo Bruni. „Pobyt w placówce potrwa kilka dni, aby umożliwić normalny przebieg pooperacyjny i pełną rehabilitację” – dodał mężczyzna.

Jak na razie nie wiadomo, czy Ojciec Święty weźmie udział w spotkaniu z 30 laureatami Nagrody Nobla. Zaplanowano je na najbliższą sobotę, 10 czerwca. Dodajmy, że jego temat przewodni to braterstwo między ludźmi.

https://twitter.com/SkyNews/status/1666362795720425473

źródło: Super Express

Zobacz również: