GIS Sanepid komunikat ws. Bałtyku
foto: Facebook/GIS

Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) wydał pilne ostrzeżenie dotyczące żywności. Dokładnie rzecz biorąc chodzi o popularny produkt, który jest dostępny w sieci sklepów Biedronka.

GIS wykrył bakterie w produkcie Biedronki

Popularna sieć dyskontów podjęła decyzję o wycofaniu ze sprzedaży partii hamburgerów wieprzowo-drobiowych wyprodukowanych przez Konspol. GIS wykrył w nich wysoką liczbę groźnych bakterii.

W związku z odkryciem GIS, Biedronka opublikowała na swojej stronie komunikat, w którym informuje o wycofaniu jednej partii hamburgerów marki Dania Express.

Natomiast GIS podał, że w wyniku działań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej wykryto w hamburgerach wysoką liczbę bakterii Listeria monocytogenes.

„Spożycie żywności zanieczyszczonej Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą” – ostrzegł GIS w swoim komunikacie.

Tradycyjnie GIS podał szczegóły dotyczące skażonego produktu.

Nazwa produktu: Hamburger wieprzowo-drobiowy, 250 g
Marka: Dania Express
Numer partii: 153/V
Termin przydatności do spożycia: 14/06/2023
Producent: Konspol Holding Sp. z o.o., ul. Grottgera 40, 33-300 Nowy Sącz
Wyprodukowano dla: Jeronimo Martins Polska S.A., ul. Żniwna 5, 62-025 Kostrzyn.

Jak już wspomnieliśmy popularny dyskont wycofał zanieczyszczony produkt ze sprzedaży. Nastąpiło to we wtorek, 6 czerwca. Dodajmy, że groźne hamburgery usunięto zarówno z centrów dystrybucyjnych, jak i sklepów sieci Biedronka, do których był dostarczony.

GIS podał też, że firma odpowiedzialna za produkcję wycofanych hamburgerów podjęła „pełną współpracę z organami Inspekcji Weterynaryjnej w celu zidentyfikowania źródła zagrożenia i wycofania wyrobu z rynku”.

„Organy urzędowej kontroli żywności we współpracy z zaangażowanymi podmiotami prowadzą postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie i monitorują proces wycofywania produktu” – podkreślił w komunikacie GIS.

źródło: Wirtualna Polska

Zobacz również: