Papież Franciszek
foto: YouTube

Wierni na całym świecie martwią się o zdrowie papieża Franciszka. Tymczasem pojawiły się najnowsze więści w sprawie Ojca Świętego. Wiemy, w jakim stanie jest aktualnie biskup Rzymu.

Papież Franciszek przeszedł operację

Przypomnijmy, iż papież Franciszek przeszedł w dniu wczorajszym (7 czerwca) operację w kilnice Gemelli. Zabieg miał trwać trzy godziny. Następnie głowa Kościoła została przewieziona do swojego pokoju na dziesiątym piętrze rzymskiego szpitala.

„Rozmawialiśmy 10 minut temu i papież zażartował pytając mnie, kiedy zrobimy trzecią operację” – przekazał profesor Sergio Alfieri na konferencji prasowej w środę wieczorem. Dodajmy, iż papież Franciszek był operowany przez doświadczonego chirurga pierwszy raz w 2021 roku.

Do kwestii zdrowia Ojca Świętego ustosunkowało się biuro prasowe Watykanu. „Noc minęła spokojnie” – ogłosono w specjalnym komunikacie w czwartek, 8 czerwca rano. Kolejne informacje o stanie biskupa Rzymu mają być podane jeszcze przed południem.

Przy okazji warto wspomnieć, iż papież Franciszek w środę, 7 czerwca, popołudniu przeszedł zabieg laparotomii i operacji plastycznej ściany brzucha z powodu pooperacyjnej „przepukliny rozetnej, która powodowała nawracające, bolesne i pogarszające się zespoły subokluzyjne”.

W związku z niedyspozycją duchownego Matteo Bruni, rzecznik Watykanu, poinformował, że podjęto stosowny środek ostrożności. Otóż wszystkie audiencje papieskie zostały zawieszone do 18 czerwca.

źródło: Polsat News

Zobacz również: