nie żyją chłopcy wypadek

Przykra wiadomość ujrzała światło dzienne. Nie żyje polityk Koalicji Obywatelskiej. Barbara Borys-Damięcka była senatorem RP od 2007 roku. Poza tym, kobieta była reżyserem telewizyjnym i teatralnym.

Senator Koalicji Obywatelskiej odeszła w wieku 85 lat

O śmierci polityk Koalicji Obywatelskiej poinformował m.in. szef klubu KO Borys Budka. „Dziś odeszła od nas Barbara Borys-Damięcka, reżyser teatralna i telewizyjna, od 2007 roku senator RP. Postać nietuzinkowa, oddana kulturze i drugiemu człowiekowi. Cześć Jej Pamięci” – napisał mężczyzna na Twitterze.

Informację na temat śmierci przedstawicielki Koalicji Obywatelskiej w Senacie przekazała także Małgorzata Kidawa-Błońska. „Bardzo smutna wiadomość. Odeszła nasza dobra koleżanka, Barbara Borys-Damięcka, reżyserka teatralna i filmowa. Senatorka od 2007 r. Jeszcze tak niedawno widziałyśmy się w teatrze… Basiu, nie mogę uwierzyć. Będziemy pamiętać” – pożegnała we wzruszający sposób koleżankę posłanka Koalicji Obywatelskiej.

„Zmarła Barbara Borys-Damięcka, wybitna reżyserka, niestrudzona senatorka. Opoka demokratycznego Senatu tej kadencji. Żegnaj, Basiu. RiP” – napisał z kolei senator KO Marcin Bosacki. Mężczyzna dodał do wpisu wspólne zdjęcie z Barbarą Borys-Damięcką.

Kim była Barbara Borys-Damięcka?

Zmarła 85-latka była absolwentką Wydziału Organizacji Produkcji i Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi. Kobieta przez wiele lat była związana z TVP. W Telewizji Polskiej zajmowała chociażby stanowiska wiceprezesa, doradcy Zarządu czy dyrektora Działu Realizacji Telewizyjnej.

Warto dodać, że Barbara Borys-Damięcka była także pomysłodawczynią uruchomienia Telewizji Polonia. Swego czasu piastowała też stanowisko dyrektora naczelnego i artystycznego Teatru Syrena w Warszawie.

Jak już wspomnieliśmy kobieta zajmowała się także polityką. Od 2007 roku zasiadała w Senacie RP. Przedstawicielka Koalicji Obywatelskiej była zastępczynią przewodniczącego Komisji Kultury i Środków Przekazu, a później zastępczynią przewodniczącego Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą.

źródło: Super Express

Zobacz również: