Dramatyczne sceny, rodem z horroru, rozegrały się na jednej z plaż w Egipcie. Otóż na oczach turystów, wypoczywających w popularnym egipskim kurorcie Hurghada nad Morzem Czerwonym, rekin pożarł żywcem mężczyznę. W sieci pojawiło się nagranie pokazujące dramatyczne zdarzenie.

Rekin zabił kąpiącego się w morzu Rosjanina

W czwartek po południu, w popularny egipskim kurorcie doszło do makabrycznego wypadku. Otóż rekin zjadł żywcem człowieka. Ofiarą okazał się 24-letni Rosjanin na stałe mieszkający w Egipcie. Jego dziewczynie udało się uciec przed ludojadem.

Przykre wieści potwierdził Konsulat Generalny Rosji w Hurghadzie. Jak już wspomnieliśmy, Rosjanin na stałe mieszkał w Egipcie. Z pewnością nie był turystą. Dziennikarze donieśli, iż ofiara przebywała w tym kraju, aby uniknąć poboru na wojnę w Ukrainie.

Koszmarne sceny ataku rekina rozegrały się na oczach osób wypoczywających na plaży. „Turyści mogli z przerażeniem obserwować z brzegu, jak zwierzę zraniło mężczyznę, zanim wciągnęło go pod wodę. Towarzyszącej mu dziewczynie udało się uciec. Do zdarzenia doszło na plaży przy hotelu Dream Beach” – przekazały rosyjskie media.

W sieci pojawiło się nagranie z ataku rekina. Na wideo widać, jak młody Rosjanin desperacko krzyczał „tato, tato!”, kiedy drapieżnik okrążał go przed rozpoczęciem ataku.

Następnie można zobaczyć ofiarę, która stara się dopłynąć do brzegu. Niestety bezskutecznie. Chwilę później woda zmieniła kolor na czerwony.

„Na moich oczach rekin zjadł faceta, dziewczynie udało się uciec. Wziął na siebie atak rekina” – powiedział jeden ze świadków słyszanych na nagraniu.

„Teraz zjada jego szczątki” – powiedziała z kolei inna osoba, którą usłyszeliśmy na wideo.

Film pokazuje także personel hotelu, który krzyczy do ludzi pływających w wodzie, aby ci natychmiast wyszli na ląd, kiedy w wodzie pojawiła się płetwa rekina.

Na koniec warto zaznaczyć, iż ataki rekinów mają miejsce niezwykle rzadko. Zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę liczbę osób, które pływają, nurkują i uprawiają inne sporty w morzu. ISAF podał, iż w 2022 r. na całym świecie miały miejsce 97 niesprowokowane ataki rekinów na ludzi, z których 11 było śmiertelnych.

źródło: Onet

Zobacz również: