skandal kuracjusze uzdrowisko w Polsce
foto: YouTube

Kuracjusze wypoczywający w jednym z najbardziej znanych uzdrowisk w Polsce nie kryją wściekłości. Ludzie są rozczarowani, a wręcz zdegustowani. Niektórzy mówią nawet o skandalu. Co tak zdenerwowało osoby przybywające do Ciechocinka?

Kuracjusze nie są zadowoleni z tężni

Ciechocinek to miejscowość położona w województwie kujawsko-pomorskim. Uzdrowisko należy do jednych z najbardziej popularnych miejscowości tego typu w Polsce. Kuracjusze mogą w niej skorzystać z kompleksu sanatoriów i ośrodków leczniczych oraz znanej w całym kraju tężni.

Niestety wśród osób odwiedzających uzdrowisko pojawiły się głosy niezadowolenia. Kuracjusze są rozczarowani tężniami, które dopiero co przeszły generalny remont.

Dokładnie rzecz biorąc wyremontowane zostały dwie z trzech tężni. Na ich renowację wydano mnóstwo pieniędzy. Inwestycja kosztowała 21,6 mln zł, z czego 15 mln zł to dofinansowanie unijne.

Prace objęły odtworzenie uszkodzonych elementów drewnianej konstrukcji, wyremontowanie przepompowni solanki, koryt solankowych i balustrady. Poza tym, renowacji poddano również obszar wokół tężni m.in. alejki, oświetlenie i tereny zielone.

Niestety pomimo ogromnego nakładu finansowego nie wszystko działa tak jak powinno. Kuracjusze, którzy jako jedni z pierwszych skorzystali z wyremontowanego obiektu, mają spore zastrzeżenia. „Z jednej strony tężnie działają, z drugiej już nie” – narzeka jedna z kuracjuszek.

Okazuje się, że problemem jest też cena atrakcji. „W internecie jest napisane, że dla emerytów jest zniżka, a w rzeczywistości to nie działa. Nie mogłyśmy otrzymać informacji, dlaczego w pewnym momencie tężnie przestały działać. Nie wiemy czy są wyznaczone godziny działania, czy jak. Generalnie brakuje informacji, bo jedyny pan, jakiemu mogłyśmy zadać pytanie, powiedział, że tylko sprzedaje bilety” – wyjaśnia kuracjuszka Ewa.

„Mam problemy oddechowe, a tu mi chłodno i lepiej się oddycha. Z jednej strony tężnie działają, ale jak się usiądzie z drugiej to już nie. Nie wiem, jak to powinno funkcjonować, ale chyba z obu stron. Ja jestem akurat w ośrodku, w którym tężnie są w pakiecie, ale jakbym miała zapłacić 9 zł, to byłaby to duża kwota, biorąc pod uwagę liczbę dni, które tu spędzę” – powiedziała pani Elżbieta.

źródło: Fakt

Zobacz również: