napad w Żabce

W jednym ze sklepów sieci „Żabka” doszło do bulwersującego napadu. 17-letni chłopak zaatakował siekierą ekspedientkę. Szczegóły dotyczące sprawcy ataku szokują.

Napad na ” Żabkę” w Wieliczce

W sklepie znanej sieci „Żabka”, który znajduje się w Wieliczce, miał miejsce napad. Warto dodać, iż to trzeci atak w tym miejscu w ciągu zaledwie kilku tygodni. Do dwóch pierwszych doszło 28 kwietnia i 16 maja. Jednak to nie jest jedyna bulwersująca informacja w tej sprawie.

Niezwykle szokujące są ustalenia dziennikarzy dotyczące sprawcy napadu. Po pierwsze, okazuje się, że to już trzeci atak w wykonaniu tego człowieka na „Żabkę” w Wieliczce. Po drugie, agresor ma zaledwie 17 lat.

To jednak nie wszystko. Media nieoficjalnie ustaliły, iż sprawca zuchwałych napadów to syn sędzi Sądu Najwyższego.

Policja podała możliwe scenariusze napadów dokonywanych przez nastolatka. Należy zwrócić uwagę, iż za każdym atak na sklep wyglądał podobnie. Poza tym 17-latek zawsze atakował około 22:00.

„Wchodził do sklepu ubrany na czarno, na twarzy miał założone gogle do pływania, na głowie kaptur, natomiast w ręce trzymał siekierę. Po wejściu żądał od ekspedientek wydania wszystkich pieniędzy, grożąc im siekierą” – podała policja w Wieliczce.

Oczywiście wystraszone ekspedientki bez wahania oddawały pieniądze. Natomiast gdy utarg trafiał do ręki napastnika, ten od razu opuszczał sklep. „Uciekał w kierunku gęsto zabudowanego pobliskiego osiedla i tam trop się urywał” – wyjaśniła st. sierż. Anna Jaworska z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce.

Jak już wspomnieliśmy, sprawca został ujęty dopiero po dokonaniu trzech napadów. Miało to miejsce 29 maja około godz. 22:30. Właśnie wówczas mężczyzna znowu próbował okraść i sterroryzować pracowników „Żabki”.

Tym razem jednak się przeliczył. Do sklepu przybyli na czas policjanci. Sprawca napadu został przyłapany na gorącym uczynku. „W pierwszej chwili agresor ruszył w kierunku policjantów, ale szybko zorientował się, że nie ma szans i większego oporu nie stawiał” – podkreśliła st. sierż. Anna Jaworska.

Należy zaznaczyć, iż policja bardzo szybko ustaliła tożsamość sprawcy. Wiadomości na jego temat mogą zszokować niejednego.

Agresorem okazał się być zaledwie 17-letni Piotr, mieszkaniec gminy Wieliczka. Według dzienniakrzy, jest on synem sędzi Sądu Najwyższego, znanej profesor prawa.

źródło: Super Express

Zobacz również: