Papież Franciszek
foto: YouTube

Pojawiły się najnowsze wieści w sprawie przebywającego w szpitalu papieża Franciszka. Specjalny komunikat na ten temat wydało Biuro Prasowe Watykanu. Natomiast pod klinikę w Rzymie przybyły rzesze wiernych, które modliły się za Ojca Świętego.

Papież Franciszek przechodzi rekonwalescencję

Czwarty dzień po operacji Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej wydało komunikat. Dowiedzielismy się z niego, iż zdaniem lekarzy papieża Franciszka, jego rehabilitacja odbywa się prawidłowo.

Lekarze, którzy opiekują się papieżem Franciszkiem, poinformowali, że Ojciec Święty nie ma gorączki a jego parametry są stabilne. Dodano, iż w ramach rehabilitacji biskup Rzymu odbył rano ćwiczenia oddechowe, a następnie skupił się na modlitwie.

„Prowadzi fizjoterapię i kontynuuje niewielki ruch. Rano obejrzał w telewizji niedzielną Mszę i przyjął Eucharystię. Następnie udał się do niewielkiej kaplicy przynależącej do papieskiego apartamentu w szpitalu, gdzie odmówił Anioł Pański” – przekazały media.

„Po południowej modlitwie maryjnej Franciszek zjadł obiad wspólnie z osobami, które mu w tych dniach towarzyszą. Byli wśród nich lekarze, pielęgniarki, personel pomocniczy oraz watykańscy żandarmi czuwający nad bezpieczeństwem Ojca Świętego” – dodali dziennikarze.

Warto odnotować, iż papież Franciszek zrezygnował dziś (11 czerwca) ze spotkania z wiernymi i publicznego odmówienia modlitwy Anioł Pański z balkonu rzymskiego szpitala. Stało się tak na prośbę zespołu lekarskiego.

Otóż profesor Sergio Alfieri, który operował 86-latka, zalecił mu całkowite unikanie obciążania brzucha po to, by kuracja pooperacyjna mogła przebiegać prawidłowo. Papież Franciszek zgodził się na takie rozwiązanie.

Jak na razie nie wiadomo, jak długo Głowa Kościoła pozostanie w szpitalu. Kto wie, być może przez cały następny tydzień. Medycy zalecili, aby Ojciec Święty odbył rekonwalescencję częściowo w klinice.

Na koniec warto przypomnieć, iz papieskie audiencje odwołane zostały do 18 czerwca.

źródło: Vatican News

Zobacz również: