ostrzeżenie GIS

Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) ostrzega Polaków. Właśnie opublikowany komunikat dotyczy wykrycia substancji szkodliwych dla zdrowia w jednym z popularnych produktów. Oto szczegóły.

GIS opublikował ważny komunikat

Na stronie i w mediach społecznościowych GIS umieścił ważny komunikat. Służby ostrzegły w nim przed groźnym dla człowieka produktem.

Dokładnie rzecz biorąc chodzi o łyżkę do spaghetti. GIS podał szczegóły wadliwego towaru, które zamieszczamy poniżej.

Nazwa: łyżka do spaghetti KMT Style
Numer partii: 5403512 z kodem kreskowym 8435545735124
Dystrybutor: KUOMAO TRADE Poland, Sp. z o.o., Wesoła 3, 05-552 Wólka Kosowska

Warto wspomnieć, iż GIS podał z jakiego powodu ostrzega przed łyżką. „W wyniku kontroli urzędowej Państwowej Inspekcji Sanitarnej stwierdzono niezgodność polegającą na migracji pierwszorzędowych amin aromatycznych z wyrobu do kontaktu z żywnością” – dowiemy się z komunikatu.

Jednocześnie Główny Inspektorat Sanitarny wytłumaczył, iż „pierwszorzędowe aminy aromatyczne to substancje szkodliwe dla zdrowia, które nie powinny znajdować się w żywności”.

W swoim ostrzeżeniu GIS przyznał, że „przedsiębiorca niezwłocznie wdroży procedurę wycofania ww. produktu z obrotu”. Poza tym, służby podkreśliły, iż organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej prowadzą postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.

źródło: Super Express

Zobacz również: