Silvio Berlusconi
foto: YouTube

Przykra informacja napłynęła właśnie z Włoch. Nie żyje Silvio Berlusconi. Były premier odszedł w poniedziałek, 12 czerwca, w szpitalu w Mediolanie. Miał 86 lat.

Silvio Berlusconi był doświadczonym politykiem

Włoskie media właśnie przekazały, iż nie żyje Silvio Berlusconi. 86-latek był trzykrotnym premierem Włoch. Mężczyzna uchodził nie tylko za doświadczonego, ale i za kontrowersyjnego polityka.

Senator cierpiał na przewlekłą białaczkę. Koniecznie trzeba zaznaczyć, iż Silvio Berlusconi trafił w piątek, 9 czerwca, do szpitala w Mediolanie. Wówczas lekarze podali, iż 86-latek przechodzi zaplanowane badania.

Co ciekawe, lekarze ze szpitala San Raffaele wydali specjalny komunikat. Medycy poinformowali w nim, iż badania, jakie przechodził były premier Włoch wynikały z choroby hematologicznej.

W tym miejscu warto przypomnieć, iż w kwietniu i maju założyciel i lider koalicyjnej partii Forza Italia przebywał w szpitalu 45 dni. Wówczas trafił tam w ciężkim stanie. Silvio Berlusconi zmagał się wtedy z zapaleniem płuc, które było wynikiem przewlekłej białaczki.

Jeszcze wcześniej włoski polityk był hospitalizowany z powodu poważnych problemów z sercem, a potem w związku z powikłaniami po przejściu COVID-19.

W ciągu półtora miesiąca hospitalizacji w maju Silvio Berlusconi tylko raz pokazał się publicznie. Było to 6 maja. Wystąpienie trzykrotnego premiera zostało uwiecznione na wideo. Wówczas senator wygłosił przemówienie do uczestników zjazdu jego współrządzącego Włochami ugrupowania.

O tym, jak bardzo szanowany był zmarły, świadczy fakt, iż pod koniec maja, po wygranych w drugiej turze częściowych wyborach samorządowych w większości miast, wicepremier Antonio Tajani z Forza Italia zadedykował zwycięstwo właśnie Silvio Berlusconiemu.

źródło: Wirtualna Polska

Zobacz również: