nie żyje aktor

Świat sportu okrył się żałobą. Nie żyje młody skoczek narciarski. Patrick Gasienica zmarł w wieku zaledwie 24 lat. Okoliczności jego śmierci porażają.

Skoczek narciarski miał rodziców Polaków

Tragiczna informacja dotycząca śmierci 24-letniego skoczka narciarskiego polskiego pochodzenia pojawiła się w mediach społecznościowych. Patrick Gasienica miał zginąć w poniedziałkowy wieczór w wypadku motocyklowym.

Wiadomość o niespodziewanej śmierci olimpijczyka z Pekinu podał m.in. Dominik Formela z portalu skijumping.pl Dziennikarz powołał się na opublikowany w mediach społecznościowych wpis osoby związanej ze zmarłym skoczkiem narciarskim.

„Różne źródła podają, iż w wieku 24 lat zmarł Patrick Gasienica – amerykański skoczek narciarski polskiego pochodzenia. Olimpijczyk z Pekinu miał stracić życie w wypadku motocyklowym…” – napisał redaktor Formela.

https://twitter.com/DominikFormela/status/1668636659670302720

Przykrą informację przekazał również komentator TVP Sport Mateusz Leleń. „RIP Patrick Gasienica. Pamiętam jak na kontynentalu 2019 był po zawodach przewodnikiem dla ekipy USA w Zakopanem. Bardzo sympatyczny, z polskiej narciarskiej rodziny. Miał niespełna 25 lat. Wielki smutek” – napisał Twitterze dziennikarz.

https://twitter.com/LelenMat/status/1668657722059894803?

Warto podkreślić, iż zmarły skoczek pochodził z rodziny polskich emigrantów z Zakopanego. Młody mężczyzna urodził się w 1998 roku w Stanach Zjednoczonych w McHenry w stanie Illinois.

„Tata wyjechał z Polski jak miał 14 lat, mama – jak miała 20. Na nartach skakał mój ojciec, mój wujek, mój dziadek. To mnie zainspirowało do tego, żeby też spróbować” – wyznał kilka lat temu w jednym z wywiadów.

Kim był zmarły zawodnik?

Zmarły skoczek narciarski na arenie międzynarodowej zadebiutował w 2015 roku w zawodach FIS Cup. Następnie rywalizował głównie w Pucharze Kontynentalnym. W Pucharze Świata wystąpił tylko raz. Było to w styczniu 2021 roku w konkursie drużynowym Lahti, gdzie Amerykanie zajęli 9. miejsce. Ostatni raz na skoczni zaprezentował się w marcu podczas Pucharu Kontynentalnego w Iron Mountain.

Warto wspomnieć, iż Patrick Gasienica uczestniczył w rozgrywanych w styczniu 2022 roku igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Na skoczni normalnej był 49., a na dużej nie przeszedł kwalifikacji do konkursu głównego. Z kolei w „drużynówce” zajął z kolegami 10. miejsce.

źródło: TVP Sport

Zobacz również: