Grzegorz Markowski Perfect
foto: YouTube

Wielbiciele legendarnego „Perfectu” mają spore powody do zadowolenia. W mediach społecznościowych pojawiła się niespodziewana wiadomość. Po odejściu z zespołu Grzegorza Markowskiego mało kto spodziewał się takiej informacji. 

„Perfect” wraca do koncertowania

Przypomnijmy, iż w listopadzie 2019 r. Grzegorz Markowski oświadczył, iż odchodzi z „Perfectu”. Wiadomość ta była ogromnym szokiem dla fanów zespołu. Tym bardziej, że wokalista był związany z kapelą przez około 40 lat.

Decyzja lidera „Perfectu” była podyktowana jego problemami zdrowotnymi. Od tego czasu muzyk bardzo rzadko daje się namówić na publiczne występy. Najczęściej czyni to na prośbę swojej córki Patrycji, która poszła w ślady ojca i jest dziś znaną piosenkarką.

Były frontman „Perfectu” wystąpił z córką między innymi na festiwalu Top of the Top w Sopocie. Oczywiście ich wspólny występ został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność.

Co ciekawe, mimo odejścia swojego lidera, „Perfect” postanowił kontynuować swoją działalność. Powrót muzyków na scenę został jednak opóźniony. Najpierw przez pandemię, a później przez śmierć wieloletniego perkusisty grupy Piotra Szudelskiego.

W tej chwili członkowie kapeli „Perfect” koncertują z grupą „Adrenalina”. Tym samym tworzą eksperymentalny zespół z nowym wokalistą.

Liderem nowego muzycznego projektu został piosenkarz „Adrenaliny” – Piotr Skóra. Dodajmy, iż zespół ten powstał w 2004 r. z fanklubu grupy „Perfect”.

Warto podkreślić, iż Piotr Skóra już w 2013 r. na zlocie fanklubu otrzymał propozycję wspólnego występu od ówczesnego lidera zespołu Grzegorza Markowskiego. Obaj muzycy wykonali wtedy razem utwór „Pepe wróć” z pierwszego albumu legendarnej kapeli pt. „Perfect” z 1981 r.

Niewątpliwie informacja o tym, iż to Piotr Skóra zajął miejsce byłego wokalisty „Perfect” może być pewnym zaskoczeniem. Aczkolwiek fani kapeli przypuszczalnie cieszą się, że zespół znów wrócił na scenę. Chociaż oczywiście żal, że bez Grzegorza Markowskiego.

Na koniec warto podkreślić, iż najbliższy koncert niezwykłego projektu odbędzie się 29 czerwca w Bochni. Muzycy wykonają nie tylko największe przeboje „Perfectu”, ale też nowe kompozycje, jak choćby „Naiwny sen”.

źródło: Plejada

Zobacz również: