Władysław Kosiniak-Kamysz przekazał przykrą informację

Zespół „Bajm” przekazał tragiczną informację. Nie żyje basista Marek Makuch, który w latach 80-tych występował z Beatą Kozidrak. Muzyk odszedł w wieku 69 lat.

„Bajm” pożegnał zmarłego muzyka w mediach społecznościowych

Dramatyczna wiadomość pojawiła się na oficjalnym profilu „Bajmu” na Facebooku. „W dniu dzisiejszym odszedł nasz kolega Marek Makuch, który grał z nami w latach 80. Żegnaj Marku! Zawsze zostaniesz w naszej pamięci…” – dowiedzieliśmy się z wpisu.

Jak już wspomnieliśmy, zmarły muzyk był członkiem zespołu w latach 80-tych. Mężczyzna  nagrał z zespołem Beaty Kozidrak dwie pierwsze płyty. Chodzi o krążki pt. „Bajm” z 1983 r. i „Martwa woda” z 1985 r.

Wart podkreślić, iż Marek Makuch był aktywny zawodowo prawie do końca życia. Dodajmy, że w ostatnich latach współpracował z kapelą „Old Klezmer Trio”.

Do śmierci dawnego kolegi z zespołu odniósł się Marek Tchorzewski. Były perkusista „Bajmu” zwrócił uwagę, że Marek Makuch zmarł dokładnie w rocznicę śmierci założyciela zespołu Jarosława Kozidraka.

Emocjonalnym postem pożegnał kolegę także Grzegorz Kabasa z zespołu „Bremenn”.

„Gdy się przechadzał ulicami mojego miasta rodzinnego, od razu było wiadomo, że to facet wystający z tłumu. Zwyczajnie było widać, że to osobowość artystycznie naznaczona. Poznałem go pewnie jakieś czterdzieści lat temu, w okolicznościach muzycznych. Ja jako nastolatek dumny z umiejętności uchwycenia akordu C-dur w pozycji pierwszej, on jako zawodowiec, basista Bajmu, czyli człowiek show-biznesu. Kto by pomyślał, że po paru latach staniemy na jednej scenie” – rozpoczął swój wpis muzyk.

„Muzyka nie umiera, ale muzycy… Marek odszedł i to jest wiadomość, której nie chce się wiedzieć i nic nie pomagają żadne myśli o kolejach losu i że wszyscy podążamy do światów nieznanych. Marek Makuch. Ukłony” – zakończył.

źródło: Plejada

Zobacz również: