Donald Trump
foto: YouTube

Szokujące wieści napłynęły ze Stanów Zjednoczonych. Donald Trump został aresztowany. Były prezydent USA usłyszał aż 37 zarzutów. 77-letni polityk może trafić za kraty na długie lata.

Donald Trump stanął przed sądem federalnym w Miami

Były przywódca Stanów Zjednoczonych wpadł w ogromne tarapaty. We wtorek, 13 czerwca sąd federalny w Miami postawił Donaldowi Trumpowi aż 37 zarzutów karnych. Są one związane z nielegalnym przechowywaniem tajnych dokumentów państwowych.

Po raz pierwszy w historii USA doszło do sytuacji, w której były prezydent kraju został formalnie aresztowany. Oczywiście Donald Trump może wnioskować do sądu o wyznaczenie kaucji. Trzeba jednak podkreślić, iż w najgorszym wypadku 77-latek może trafić do więzienia nawet na sto lat.

Warto przypomnieć, iż po zakończeniu swojej kadencji Donald Trump nielegalnie zabrał z Białego Domu stosy dokumentów, w tym te opatrzone klauzulą najwyższej tajności. Następnie schował je w swojej rezydencji w Mar-a-Lago na Florydzie.

To jednak nie wszystko. Rzekomo Donald Trump miał je pokazywać innym ludziom. Pośród ujawnionych dokumentów znalazły się m.in. plany ewentualnego amerykańskiego ataku na Iran.

Co ciekawe, Donald Trump nie przyznaje się do winy. Polityk stwierdził, że padł ofiarą procesu politycznego i polowania na czarownice. Dodajmy, że przeciw byłemu prezydentowi USA toczą się też inne śledztwa.

Dziennikarze jednej z amerykańskich telewizji wyliczyli, iż byłemu przywódcy Stanów Zjednoczonych grozi łącznie aż sto lat więzienia. Przykładowo za samo ukrywanie dokumentu w śledztwie federalnym Donald Trump może trafić na 20 lat za kraty.

Co w tej chwili dzieje się z 77-latkiem? Póki co od polityka pobrano odciski palców. Natomiast nie wykonano mu zdjęć i nie nałożono kajdanek. Godnym podkreślenia jest też fakt, iż przed sądem nie doszło do żadnych demonstracji zwolenników Donalda Trumpa.

źródło: Super Express

Zobacz również: