papież Franciszek

Od kilku dni wierni na całym świecie z niepokojem patrzą na Klinikę Gemelli w Rzymie. To właśnie tam, po operacji związanej z przepukliną, rekonwalescencję przechodzi papież Franciszek. Tymczasem biuro prasowe Watykanu właśnie wystosowało nowu komunikat na temat stanu zdrowia Ojca Świętego. 

Papież Franciszek jest w dobrej kondycji

Przypomnijmy, iż w środę 7 czerwca papież Franciszek przeszedł zabieg chirurgiczny z powodu przepukliny rozetnej. Eksperci zaznaczyli, iż to szczególnego typu przepuklina, która jest następstwem wcześniejszych interwencji chirurgicznych na powłokach brzucha.

Przedstawiciele Watykanu poinformowali, że papież Franciszek został poddany laparotomii oraz plastyce ściany brzucha w znieczuleniu ogólnym. Według wykonującego zabieg prof. Sergio Alfieri wszystko odbyło się bez komplikacji.

Z uwagi na wiek papieża Franciszka obawiano się, iż głowa Kościoła będzie długo dochodzić do zdrowia. Co ciekawe, w przypadku względnie zdrowych i młodszych osób rekonwalescencja po laparotomii z powodu przepukliny trwa tydzień.

Na szczęście najnowsze wieści ze szpitala świadczą o tym, iż biskup Rzymu czuje się dobrze. Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej podało, iż „czas spędzony w Klinice Gemelli papież poświęca na czytanie, pracę i modlitwę. Zaczął już korzystać z kaplicy, która znajduje się przy jego apartamencie. Przed obiadem przyjął w niej komunię”.

Należy odnotować, że dyrektor biura prasowego Matteo Bruni wydał lakoniczny komunikat. Mężczyzna wyjawił, iż papież Franciszek czuje się dobrze, a wyniki badań krwi napawają optymizmem. „Dobrze odpoczął w nocy, a jego wyniki badań krwi były w normie” oświadczył.

„Zawieszono podawanie kroplówki, pacjent przeszedł też na płynną dietę. Papież kontynuuje również fizjoterapię oddechową. Franciszek miał też podziękować za modlitwę w jego intencji i spływające licznie do duchownego wiadomości” – podkreślili z kolei dziennikarze.

Na koniec należy zaznaczyć, iż zdaniem włoskiego dziennika „Il Fatto Quotidiano” głowa Kościoła wróci do Watykanu w najbliższy czwartek lub piątek. Rzekomo taka wiadomość pojawiła się w liście dziekana Kolegium Kardynalskiego kardynała Giovanniego Battista Re.

źródło: Wirtualna Polska

Zobacz również: