gwałt w Warszawie

Tragiczne wieści napłynęły z jednej z polskich miejscowości. W województwie mazowieckim doszło do wypadku, w którym zginęło 12-letnie dziecko. Policja zatrzymała 69-latka, który śmiertelnie potrącił dziewczynkę.

Wypadek miał miejsce niedaleko szkoły podstawowej

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dziś tj. w środę, 14 czerwca, przy ulicy Kameralnej w Józefosławiu w powiecie piaseczyńskim.

„Otrzymaliśmy informację o potrąceniu dziecka przez autobus. Poszkodowana została dziewczynka w wieku około 12 lat. Dziecko było nieprzytomne, bez zachowanych funkcji życiowych. Na miejscu wylądował śmigłowiec LPR” – przekazał Łukasz Darmofalski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie.

Tragiczna informacja o wypadku pojawiła się około godziny 13.45. Niestety pomimo wysiłków służb ratunkowych ofiary wypadku nie udało się uratować.

„Na miejscu jest policja, która prowadzi swoje czynności. Z naszej strony działania polegają na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz startu śmigłowca LPR” – zaznaczył Darmofalski.

Na temat wypadku wypowiedział się także sierżant Jacek Wiśniewski z Komendy Stołecznej Policji. Mundurowy wspomniał, iż do tragicznego zdarzenia doszło w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły podstawowej.

„Kierowca autobusu został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Był trzeźwy. Za każdym razem w tego rodzaju przypadkach do badań jest pobierana krew. Na miejscu wypadku pracują policjanci z wydziału ruchu drogowego pod nadzorem prokuratora. Trwa szczegółowe ustalanie okoliczności zdarzenia. Droga jest zablokowana w obu kierunkach. Wyznaczono objazdy” – podał policjant.

Z kolei rzecznik stołecznego komendanta policji Sylwester Marczak poinformował, że 69-letni kierowca autobusu został zatrzymany. „Została mu pobrana krew na obecność alkoholu i narkotyków. Zabezpieczono monitoring ze szkoły, pobliskich budynków oraz autobusu” – wyjaśnił rzecznik.

Koniecznie trzeba odnotować, że w wypadku w Józefosławiu uczestniczyły dwie dziewczyniki. Jak już wiemy, jedna z 12-latek, pomimo reanimacji, zmarła. Natomiast druga nastolatka z potłuczeniami została przetransportowana do szpitala.

Głos w sprawie dramatu zabrały także lokalne władze. „W związku z tym tragicznym wypadkiem uczniowie szkoły zostali objęci pomocą psychologiczną, a dyrektor Andrzej Sochocki zarządził żałobę w szkole do dnia pogrzebu zmarłej uczennicy” – napisała w mediach społecznościowych zastępca burmistrza Piaseczna Hanna Kułakowska-Michalak.

źródło: TVN 24

Zobacz również: